V Alpách nabízejí pokoje pod širým nebem. Lepší větrání jinde nenajdete, tvrdí tvůrci

Magazín Magazín
4. 6. 2020 14:59
Švýcarští konceptuální umělci letos v létě nabízejí sedm „hotelových pokojů“ pod širým nebem. Hosty ve východním Švýcarsku a Lichtenštejnsku čeká noc v dvoulůžkovém pokoji s nerušeným výhledem na majestátní krajinu i noční oblohu.
Hotelový pokoj pod širým nebem ve švýcarských Alpách. K službám je i komorník | Video: Reuters

Noc v neobvyklém hotelu, který je součástí umělecké instalace, vyjde v přepočtu na sedm tisíc korun. V ceně jsou zahrnuty i služby "komorníka", což je v tomto případě některý z místních farmářů, píše agentura Reuters.

Projekt, za nímž stojí dvojčata Frank a Patrik Riklinovi a Daniel Charbonnier, chce prozkoumat další přístupy k pohostinství v zemi, která je známá svými luxusními horskými a jezerními letovisky.

Umělci ve svých dřívějších projektech instalovaly postele například v jaderném bunkru nebo v horách ve výšce 1600 metrů.

Nový hotelový koncept by podle bratrů mohl oslovit lidi zejména v době koronavirové pandemie. "Místnost bez zdí a stropu je osvobozující, ve Švýcarsku teď sotva nadejte místo, které by mělo lepší větrání," řekl Patrik Riklin.

A když začne pršet, mohou hosté využít přilehlé usedlosti nebo stodoly.

 

Právě se děje

před 21 minutami

V Hongkongu hlasovaly statisíce lidí v neoficiálních primárkách

Statisíce obyvatel čínské poloautonomní provincie Hongkong přišly přes víkend hlasovat v neoficiálních primárních volbách, které pořádal opoziční tábor, často označovaný jako prodemokratický. Cílem hlasování je vybrat jednotného kandidáta nesourodého hnutí, jehož společným jmenovatelem je snaha snížit vliv Pekingu na vnitřní fungování města

Zdroj: ČTK
Další zprávy