V Alpách nabízejí pokoje pod širým nebem. Lepší větrání jinde nenajdete, tvrdí tvůrci

Švýcarští konceptuální umělci letos v létě nabízejí sedm „hotelových pokojů“ pod širým nebem. Hosty ve východním Švýcarsku a Lichtenštejnsku čeká noc v dvoulůžkovém pokoji s nerušeným výhledem na majestátní krajinu i noční oblohu.
Hotelový pokoj pod širým nebem ve švýcarských Alpách. K službám je i komorník | Video: Reuters

Noc v neobvyklém hotelu, který je součástí umělecké instalace, vyjde v přepočtu na sedm tisíc korun. V ceně jsou zahrnuty i služby "komorníka", což je v tomto případě některý z místních farmářů, píše agentura Reuters.

Projekt, za nímž stojí dvojčata Frank a Patrik Riklinovi a Daniel Charbonnier, chce prozkoumat další přístupy k pohostinství v zemi, která je známá svými luxusními horskými a jezerními letovisky.

Umělci ve svých dřívějších projektech instalovaly postele například v jaderném bunkru nebo v horách ve výšce 1600 metrů.

Nový hotelový koncept by podle bratrů mohl oslovit lidi zejména v době koronavirové pandemie. "Místnost bez zdí a stropu je osvobozující, ve Švýcarsku teď sotva nadejte místo, které by mělo lepší větrání," řekl Patrik Riklin.

A když začne pršet, mohou hosté využít přilehlé usedlosti nebo stodoly.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy