V tyrolském rodišti olympijského skokana na lyžích naučí lyžovat každého

Pokud si nejste jistí svou technikou a v Alpách jste nikdy dříve nebyli, zkuste se zapsat na kurzy s certifikovanými instruktory. V St. Johannu se nachází hned tři lyžařské školy.
Po dávce lyžování si dopřejte místní gastro specialitu v některé z tradičních tyrolských chat. Vyzkoušet můžete například gröstl - mix brambor s masem připravovaný na pánvi - nebo backhendl, což je poctivý smažený kuřecí řízek.
Jednou z nich je i St. Johann in Tirol, kde se dříve těžila měděná a stříbrná ruda. Turistický ruch se zde začal rozvíjet od konce 19. století po napojení na železniční trasu. (Dobová pohlednice z roku 1941.)
Pokud si nejste jistí svou technikou a v Alpách jste nikdy dříve nebyli, zkuste se zapsat na kurzy s certifikovanými instruktory. V St. Johannu se nachází hned tři lyžařské školy. Pětidenní kurz pro dospělého, včetně půjčení vybavení, lze sehnat za 300 eur.
Místní mají zimní sporty v krvi. Není divu, že ze St. Johannu in Tirol pochází také jeden z olympijských vítězů - skokan na lyžích Andreas Widhölzl.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
7. 2. 2020 14:12
Nenáročné sjezdovky vhodné i pro začínající lyžaře, spousta zimních sportovních aktivit i bez lyží a nespočet zajímavých akcí. Středisko St. Johann in Tirol mezi horskými vrcholy Kitzbühler Horn na severozápadě Rakouska si oblíbili turisté z celé Evropy. Podívejte se, proč sem ročně míří desítky tisíc lidí.

Spolkovou zemi Tyrolsko jenom v loňském roce navštívilo přes půl milionu Čechů. Jednou z oblíbených destinací jsou Kitzbühelské Alpy okolo střediska St. Johann in Tirol. Cesta autem z Prahy sem trvá asi 5,5 hodiny, z Brna o pár desítek minut méně, v závislosti na dopravě kolem Vídně. 

Areál SkiStar St. Johann in Tirol je středně velkým v Rakousku. Jezdit se dá na 43 kilometrech sjezdovek, které jsou ideální zejména pro začínající a středně pokročilé lyžaře i rodiny s dětmi. Je tu 17 lanovek, čímž odpadá riziko větších front. Pro snowboardisty a adrenalinové lyžaře je tu připravený park se skokánky.

 

Právě se děje

Další zprávy