V tyrolském rodišti olympijského skokana na lyžích naučí lyžovat každého

Pokud si nejste jistí svou technikou a v Alpách jste nikdy dříve nebyli, zkuste se zapsat na kurzy s certifikovanými instruktory. V St. Johannu se nachází hned tři lyžařské školy.
Po dávce lyžování si dopřejte místní gastro specialitu v některé z tradičních tyrolských chat. Vyzkoušet můžete například gröstl - mix brambor s masem připravovaný na pánvi - nebo backhendl, což je poctivý smažený kuřecí řízek.
Jednou z nich je i St. Johann in Tirol, kde se dříve těžila měděná a stříbrná ruda. Turistický ruch se zde začal rozvíjet od konce 19. století po napojení na železniční trasu. (Dobová pohlednice z roku 1941.)
Pokud si nejste jistí svou technikou a v Alpách jste nikdy dříve nebyli, zkuste se zapsat na kurzy s certifikovanými instruktory. V St. Johannu se nachází hned tři lyžařské školy. Pětidenní kurz pro dospělého, včetně půjčení vybavení, lze sehnat za 300 eur.
Místní mají zimní sporty v krvi. Není divu, že ze St. Johannu in Tirol pochází také jeden z olympijských vítězů - skokan na lyžích Andreas Widhölzl.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
7. 2. 2020 14:12
Nenáročné sjezdovky vhodné i pro začínající lyžaře, spousta zimních sportovních aktivit i bez lyží a nespočet zajímavých akcí. Středisko St. Johann in Tirol mezi horskými vrcholy Kitzbühler Horn na severozápadě Rakouska si oblíbili turisté z celé Evropy. Podívejte se, proč sem ročně míří desítky tisíc lidí.

Spolkovou zemi Tyrolsko jenom v loňském roce navštívilo přes půl milionu Čechů. Jednou z oblíbených destinací jsou Kitzbühelské Alpy okolo střediska St. Johann in Tirol. Cesta autem z Prahy sem trvá asi 5,5 hodiny, z Brna o pár desítek minut méně, v závislosti na dopravě kolem Vídně. 

Areál SkiStar St. Johann in Tirol je středně velkým v Rakousku. Jezdit se dá na 43 kilometrech sjezdovek, které jsou ideální zejména pro začínající a středně pokročilé lyžaře i rodiny s dětmi. Je tu 17 lanovek, čímž odpadá riziko větších front. Pro snowboardisty a adrenalinové lyžaře je tu připravený park se skokánky.

 

Právě se děje

před 9 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

před 1 hodinou

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy