Dva metry čtvereční za tisíc korun. Hotel nabízí místo pokojů kapsle na přespání

Celkem deset kapslových buněk k přespání začal nabízet lublaňský hotel Central. Stal se tak prvním slovinským hotelem s touto službou. Buňku o velikosti dva metry čtvereční si lze pronajmout za 39 eur za noc, v přepočtu zhruba 1014 korun.
Kapslové buňky v hotelu Central. | Video: Reuters

Každá kapsule má zabudované větrání, světlo, USB zástrčky nebo zrcadlo. Návštěvníci se v ní mohou připojit k Wi-Fi síti nebo sledovat televizi.

Kapslové buňky byly zřízeny v někdejší telefonní ústředně hotelu. Slovinsko se v posledních letech stává čím dál populárnější turistickou destinací. Počet přenocování zahraničních turistů v zemi loni vzrostl o 15 procent, nejčastěji sem míří turisté z Německa, Itálie, Rakouska či Chorvatska.

Kapslové hotelové buňky vymyslel japonský architekt Kišó Kurokawana konci 70. let minulého století. První hotel tohoto druhu byl otevřen v Ósace. Postupně se však rozšířily do celého světa, včetně Belgie, Islandu či Indie. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy