Tyhle skútry řídí jen ženy. Kambodžanky provozují v Phnompenhu jediné ženské taxi v metropoli

Simona Fendrychová Tomáš Cetkovský Magazín Simona Fendrychová, Tomáš Cetkovský, Magazín
4. 12. 2017 7:33
V kambodžském Phnompenhu provozuje sedmadvacetiletá Renou Cheaová a její rodina čistě ženskou taxislužbu pro turisty. Návštěvníky vozí metropolí na svých skútrech pouze ženy řidičky. Jediným mužem je bratr majitelky, ten pomáhá jen s webovými stránkami. Jízda na skútru je kvůli husté dopravě nejlepším způsobem, jak se přepravit z jednoho konce města na druhý. Taxislužbu na skútrech v Phnompenhu provozuje řada dalších Kambodžanů, Moto Girl Tour je však jediná svého druhu. Reportáž v Kambodži natáčeli reportéři Aktuálně.cz.
Reportáž z jízdy s Moto Girl Tour v Phnompenhu. | Video: Tomáš Cetkovský, Simona Fendrychová
 

Právě se děje

před 53 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy