Tyhle skútry řídí jen ženy. Kambodžanky provozují v Phnompenhu jediné ženské taxi v metropoli

Simona Fendrychová Tomáš Cetkovský Magazín Simona Fendrychová, Tomáš Cetkovský, Magazín
4. 12. 2017 7:33
V kambodžském Phnompenhu provozuje sedmadvacetiletá Renou Cheaová a její rodina čistě ženskou taxislužbu pro turisty. Návštěvníky vozí metropolí na svých skútrech pouze ženy řidičky. Jediným mužem je bratr majitelky, ten pomáhá jen s webovými stránkami. Jízda na skútru je kvůli husté dopravě nejlepším způsobem, jak se přepravit z jednoho konce města na druhý. Taxislužbu na skútrech v Phnompenhu provozuje řada dalších Kambodžanů, Moto Girl Tour je však jediná svého druhu. Reportáž v Kambodži natáčeli reportéři Aktuálně.cz.
Reportáž z jízdy s Moto Girl Tour v Phnompenhu. | Video: Tomáš Cetkovský, Simona Fendrychová
 

Právě se děje

před 3 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy