Těšíte se na vánoční trhy? Máme pro vás tipy na destinace nedaleko českých hranic

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 12. 2017 19:15
Další adventní víkend je za dveřmi. A Češi čím dál tím častěji míří ochutnávat speciality na vánoční trhy také do zahraničí. Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur se oproti loňsku prodej adventních zájezdů zvýšil v průměru o osm procent. Roste přitom také poptávka pro větší skupiny. Mezi nejoblíbenější destinace patří Drážďany, Vídeň, Vratislav, Salcburk a Norimberk. Aktuálně.cz pro vás vybralo třináct míst za českými hranicemi, kam stojí za to si dojet na svařené víno, vánoční cukrovinky i dárky.
Vánoční trhy, Řezno
Vánoční trhy, Řezno | Foto: Shutterstock

Řezno, Německo

V jihozápadním německém městě, zhruba stovku kilometrů od českých hranic, se konají celkem čtyři různé vánoční trhy - Adventní trh na Katharinenspital, Ježíškův trh u kostela Neupfarrkirche, trh Lucrezie na Haidplatzu and Kohlenmarktu a Romantický trh na zámku. Na trhu Lucrezie bývají stánky s řemeslným výrobky, zatímco v areálu zámku Thurn-Taxisů se konají různé kulturní akce. Samozřejmostí jsou desítky stánků s typickými bavorskými specialitami, svařeným vínem a vánočními cukrovinkami. Historické centrum Řezna figuruje od roku 2006 na seznamu světového dědictví UNESCO. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Porota uznala producenta Harveyho Weinsteina vinným ze sexuálního napadení a ze znásilnění, v několika bodech obžaloby jej osvobodila

Zdroj: ČTK
Další zprávy