Těšíte se na vánoční trhy? Máme pro vás tipy na destinace nedaleko českých hranic

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 12. 2017 19:15
Další adventní víkend je za dveřmi. A Češi čím dál tím častěji míří ochutnávat speciality na vánoční trhy také do zahraničí. Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur se oproti loňsku prodej adventních zájezdů zvýšil v průměru o osm procent. Roste přitom také poptávka pro větší skupiny. Mezi nejoblíbenější destinace patří Drážďany, Vídeň, Vratislav, Salcburk a Norimberk. Aktuálně.cz pro vás vybralo třináct míst za českými hranicemi, kam stojí za to si dojet na svařené víno, vánoční cukrovinky i dárky.
Vánoční trhy, Krakov
Vánoční trhy, Krakov | Foto: Shutterstock

Krakov, Polsko

Polská královská metropole na jihovýchodě země otevřela trh v centru Starého ěsta v pátek 24. listopadu. Kromě svařeného vína a rozličných polských specialit zde bývá k zakoupení řada řemeslných produktů - keramika, vyšívané ubrusy, kovové výrobky a dokonce i dřevěné sošky. Milovníci tradičních vánočních ozdob na krakovském trhu najdou ty skleněné i ručně malované. Vánoční trhy mívají řadu doprovodných akcí, jako Průvod koledníků, obřad Dziady ctící duše mrtvých či vystoupení dětských souborů.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy