Anglické město proměnilo ikonickou telefonní budku na nejmenší noční klub na světě

Magazín Video Reuters Magazín, Video, Reuters
17. 6. 2018 9:41
Zatímco v České republice se telefonní budky, které dnes nikdo nevyužívá, přeměňují třeba na miniaturní knihovny, město Kingsbridge na jihu Anglie přišlo s jiným originálním nápadem. Typickou červenou telefonní budku o výšce 2,5 metru proměnili na nejmenší noční klub. Nechybí v něm diskokoule, diskohity a klubová světla. Návštěvníci originálního zábavního podniku zaplatí za poslech hitů jako Telephone Line od Electric Light Orchestra nebo Hanging On The Telephone od Blondie's jednu libru. Hity hrají z jukeboxu. Veškerý zisk z nočního klubu putuje na charitativní účely, uvedla agentura Reuters.
Reportáž o nejmenším nočním klubu na světě. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 12 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy