Sem jsme cestovali na dovolenou za socialismu. Lid do Bulharska, prominenti na Kubu

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
3. 9. 2018 10:17
Projděte si nejčastější destinace, kam jezdili Čechoslováci na dovolenou. Hitem bývalo třeba Bulharsko. "Bez nadsázky se dá říci, že právě Čechoslováci stáli u rozvoje tamního turismu vůbec, dokonce ještě před válkou," píše Michal Petrov v knize Retro ČS 3 (Povolená) dovolená. Podívejte se, kam se cestovalo dříve a kam Češi jezdí na dovolenou dnes.
Rujána
Rujána | Foto: Profimedia.cz

NDR/Německo

K moři se ale jezdilo také na sever k Baltu. A to buď do Polska nebo tehdejší Německé demokratické republiky. Cestovní kancelář mládeže SSM (CKM SSM) například nabízela desetidenní zájezd vlakem do Rostocku nebo třináctidenní vlakový zájezd k jezeru Scharmützelsee.

Čedok zase v roce 1967 lákal na krátkodobé zájezdy do NDR, při kterých se účastníci seznamují s významnými městy Berlínem, Lipskem, Drážďany či Výmarem. "Týdenní a čtrnáctidenní pobytové zájezdy dopraví účastníky na pláže Baltu, do přímořských lázní Warnemünde, Kühlungsbornu, Zinnovitz a Sellinu. Zájezdy jsou vedeny tak, aby se při nich poznaly historické památky země, přírodní krásy mořského pobřeží i současný život v NDR."

Nabídka CKM SSM v roce 1970 láká na čtrnáctidenní letní zájezd vlakem až do Rujánu za 1400 korun. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy