14 dobrodružství, která musíte zažít. Od Svatojakubské cesty po roadtrip přes Itálii a Chorvatsko

mdan mdan
29. 7. 2018 7:16
Kanadská společnost Flight Network dala dohromady společně s pěti stovkami novinářů a bloggerů seznam padesáti cestovatelských dobrodružství, které stojí za to alespoň jednou v životě zkusit. Patří mezi ně expedice na Antarktidu, cesta po Transsibiřské magistrále, Svatojakubská cesta i roadtrip po Chorvatsku. U každého z padesátky vybraných dobrodružství jsou popsány nejen důvody, proč se na ně vydat, ale i jak se na daná místa dostat. Vybrali jsme pro vás 14 nejlepších evropských zážitků. Internetová agentura Flight Network vznikla v roce 2005 a je jednou ze nejnavštěvovanějších cestovatelských stránek hned po Expedii.
Dubrovník, Chorvatsko.
Dubrovník, Chorvatsko. | Foto: Jakub Plíhal, David Kohout

Putování po chorvatském pobřeží

Safírově modré moře, ohromné hory a historické vesnice. Tak je v kampani Flight Network popisováno chorvatské pobřeží od Dubrovníku po Split. "Vychutnejte si bílé oblázkové pláže a vyberte si některé z řady sportů, jako je šnorchlování, potápění, jízda na kajaku, windsurfing nebo plachtění," radí. Tipy na cestu do Chorvatska najdete i v našem seriálovém průvodci.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy