14 dobrodružství, která musíte zažít. Od Svatojakubské cesty po roadtrip přes Itálii a Chorvatsko

mdan mdan
29. 7. 2018 7:16
Kanadská společnost Flight Network dala dohromady společně s pěti stovkami novinářů a bloggerů seznam padesáti cestovatelských dobrodružství, které stojí za to alespoň jednou v životě zkusit. Patří mezi ně expedice na Antarktidu, cesta po Transsibiřské magistrále, Svatojakubská cesta i roadtrip po Chorvatsku. U každého z padesátky vybraných dobrodružství jsou popsány nejen důvody, proč se na ně vydat, ale i jak se na daná místa dostat. Vybrali jsme pro vás 14 nejlepších evropských zážitků. Internetová agentura Flight Network vznikla v roce 2005 a je jednou ze nejnavštěvovanějších cestovatelských stránek hned po Expedii.
Dubrovník, Chorvatsko.
Dubrovník, Chorvatsko. | Foto: Jakub Plíhal, David Kohout

Putování po chorvatském pobřeží

Safírově modré moře, ohromné hory a historické vesnice. Tak je v kampani Flight Network popisováno chorvatské pobřeží od Dubrovníku po Split. "Vychutnejte si bílé oblázkové pláže a vyberte si některé z řady sportů, jako je šnorchlování, potápění, jízda na kajaku, windsurfing nebo plachtění," radí. Tipy na cestu do Chorvatska najdete i v našem seriálovém průvodci.  

 

Právě se děje

před 27 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 43 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy