Tipy, kam vyrazit s dětmi na lyže. V Rakousku vám pohlídají u vleku i roční batole

Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
15. 11. 2019 17:15
Kam vyrazit s dětmi v Rakousku na zimní dovolenou? St. Johann in Tirol patří v posledních letech k vyhledávaným střediskům, jde o zajímavou oblast s nenáročnými sjezdovkami a bohatou sítí lyžařských školek, které hlídají roční děti. Z Prahy sem navíc dojedete za pět a půl hodiny autem.

Přečtěte si, na kolik vás tu vyjde ubytování a rodinný skipas nebo co se tu dá dělat, když zrovna nechcete lyžovat.

St. Johann in Tirol, Rakousko
St. Johann in Tirol, Rakousko | Foto: TVB Rauris, Franz Gerdl

Dojezd z Česka

Městečko St. Johann in Tirol má zhruba devět tisíc obyvatel a leží mezi horskými vrcholy Kitzbühler Horn. Cesta autem z Prahy sem trvá asi 5,5 hodiny, z Brna tu budete o pár desítek minut dřív, záleží na dopravě kolem Vídně.

St. Johann in Tirol je typické tyrolské městečko. Dominantou malého náměstí je kostel Nanebevzetí Panny Marie (na fotce), v jehož okolí najdete tradiční hospody a restaurace. 

Městys je rodištěm mistra světa ve skocích na lyžích a olympijského vítěze Andrease Widhölzla a narodil se tu i zpěvák a bavič DJ Ötzi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Šéftrenérem atletické reprezentace po Netscherovi bude Sluka

Nový šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.

před 42 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy