Tajemné jeskyně jako z Pána prstenů. A další tipy na výlety po cestě na chorvatskou Istrii

Postojnské jeskyně
Při jízdě do Chorvatska nemusíte nutně spěchat na pláž, ale můžete se cestou zastavit na unikátních místech. Malá slovinská obec Postojna právě jedno takové nabízí.
Nedaleko města se rozprostírá unikátní, téměř dvacetikilometrový jeskynní systém. Přístupný je všem a v letním horku nabízí příjemné místo ke zchlazení.
Průměrná teplota je zde okolo deseti stupňů a v některých částech je to dokonce jen osm stupňů.
A dvě eura zaplatíte za audioprůvodce.
Foto: David Kohout, Jakub Plíhal
David Kohout David Kohout
21. 6. 2018 6:32
Druhý největší jeskynní systém ve Slovinsku a jedny z nejkrásnějších podzemních prostor na světě. Těmito komentáři se často pyšní jeskyně Postojnska jama. Určitě se ji vyplatí navštívit, pokud pojedete přes Slovinsko na Istrii. Velké krápníky zdobené haly jako Gotická, Kongresová, Bílá či Rudá nabízí turistům možnost zakusit imaginární svět Tolkienovy Středozemě na vlastní kůži. Pojďte se podívat, jak vypadají místa krále trpaslíků pod osamělou horou a seznámit se i s dalšími tipy na zajímavé výlety.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Vojtěch Filip po infarktu opustil nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip v pátek kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu opustil nemocnici. Lékaři pražské Všeobecné fakultní nemocnice po dopolední poradě povolili jeho propuštění. Filip informoval, že po zastávce v kanceláři odjel domů do Českých Budějovic.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

"Jsem rád, že mohu být s rodinou a vnoučaty. Ještě jednou děkuji za lékařskou péči i milé zprávy, které mi lidé posílají. Jsou pro mne velkou pobídkou do další práce. Rozhodně však budu dodržovat pokyny lékařů," cituje Filipa jeho strana na Facebooku.  Už dříve uvedl, že nehodlá nic měnit na kandidatuře pro dubnový sjezd KSČM, na němž bude obhajovat mandát.

Další zprávy