Soukromý maledivský ráj. Noc na ostrově Ithaafushi stojí 1,7 milionu, je zde i wi-fi

Magazín Magazín
Aktualizováno 22. 1. 2021 12:59
Maledivy v Indickém oceánu tvoří více než tisícovka malých ostrovů. Mnoho z nich je přitom soukromých. A jeden takový před časem koupila také síť hotelů a resortů Waldorf Astoria. Pronájem celého maledivského ostrova Ithaafushi, který poskytuje soukromí a zároveň veškeré potřebné služby, stojí 80 tisíc dolarů na noc, v přepočtu více než 1,7 milionu korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Maledivy patří dlouhodobě k velmi populárním exotickým destinacím, kam ročně míří také stovky českých turistů. Tato jihoasijská země začíná zhruba 500 kilometrů od jihozápadního indického pobřeží a tvoří ji více než tisícovka ostrovů, obydlených je přitom jen zlomek z nich.

Na jednom z údajně největších ostrovů Ithaafushi se nachází luxusní resort Waldorf Astoria, kde se může ubytovat maximálně 24 hostů celkem ve třech stylových vilkách. Dvěma z nich přitom nechybí ani soukromá vířivka a bazény.

Hosté navíc za 80 tisíc dolarů na noc (v přepočtu více než 1,7 milionu korun) dostávají přidělen také personál, kterým je jim po celou dobu pobytu k dispozici.

Dostatek soukromí přitom není na úkor služeb a zábavy. Návštěvníci si podle zpravodajského webu CNN mohou užívat vodní sporty, šnorchlování či potápění nebo třeba vyrazit na výlet na jachtě. K dispozici jsou také lázně na vodě, které poskytují péči na přání, vybavená posilovna a pavilon na jógu. Dětem je zde vyhrazen speciální bazén a prostor na hraní. A nechybí ani wi-fi připojení. 

Ostrov pro nejnáročnější klientelu

Ostrov navíc má svůj vlastní tým kuchařů, který se stará o menu dle přání hostů. A ti, kteří rádi zkouší různorodé restaurace, mohou vyrazit lodí na večeři na přilehlé ostrůvky. 

Nils-Arne Schroeder, viceprezident společnosti Hilton Asia Pacific, mateřské společnosti Waldorf Astoria, uvedl, že Ithaafushi je určen nejnáročnější klientele. "Ostrov je zosobněním exkluzivity a nachází se na perfektním místě, v jedné z nejinspirativnějších destinací světa," uvedl. 

Pronájem celého Ithaafushi stojí 80 tisíc dolarů na noc, v přepočtu více než 1,7 milionu korun. Ti, kdo se spokojí s vilou na pláži s bazénem, zaplatí za noc zhruba 58 tisíc korun. 

Cesta na ostrov vede přes mezinárodní letiště v maledivské metropoli Male a dále buď 40minutovou jízdou lodí, nebo 15minutovým vyhlídkovým letem. 

Pandemie byla pro Maledivy horší než vlna tsunami

Maledivy jsou ekonomicky závislé na příjmech z turistického ruchu, který tvoří dvě třetiny jejich HDP. V roce 2019 ostrovní stát navštívilo rekordních 1,7 milionu návštěvníků.

Loňská pandemie koronaviru však na ně měla (podobně jako na řadu jiných oblíbených turistických destinací) drtivý dopad.

V květnu 2020 poznamenal ministr pro turistický ruch Ali Waheed, že dopad pandemie byl pro Maledivy devastující více než vlna tsunami v roce 2004 nebo globální finanční krize o čtyři roky později. 

Turisté z celého světa mohou znovu jezdit na maledivské ostrovy od července, povinný je však negativní PCR test, který není starší než čtyři dny. Všichni příchozí se musí prokázat certifikátem, na kterém je jméno a adresa laboratoře, stejně jako datum odběru vzorku. 

 

Právě se děje

Další zprávy