Putin otevřel v Moskvě Ostrov snů. Ročně ho mají navštívit miliony lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 2. 2020 22:34
Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek spolu s moskevským starostou Sergejem Sobjaninem otevřel v hlavním městě nový zábavní park, který má být největší v Evropě v kategorii zastřešených středisek. Park Ostrov snů, kterému se ovšem už přezdívá "ruský Disneyland", má rozlohu 300 000 čtverečních metrů.
Ruský prezident Vladimir Putin s moskevským starostou Sergejem Sobjaninem před otevřením zábavního parku Ostrov snů.
Ruský prezident Vladimir Putin s moskevským starostou Sergejem Sobjaninem před otevřením zábavního parku Ostrov snů. | Foto: Reuters

Prvními návštěvníky se staly děti z moskevských sirotčinců a z chudých rodin. Pro ostatní se Ostrov snů otevře v sobotu 29. února, napsal list Vedomosti.

Park se stavěl od roku 2017 a termíny dokončení se dvakrát posouvaly kvůli problémům s financováním. Vybudování parku je součástí projektu revitalizace území bývalé moskevské automobilky ZIL. Projekt si podle deníku vyžádal v přepočtu skoro 35 miliard korun.

Zábavní komplex zahrnuje park s atrakcemi v devíti tematických zónách, nákupní centrum, 17 kinosálů a koncertní síň pro 4500 diváků; ta se ale otevře až v druhé polovině roku.

Promenáda s největší skleněnou kopulí v Evropě

Před parkem je obchodní galerie v podobě městské promenády, která imituje ulice Říma, Barcelony, Londýnu a Beverly Hills, ústící na moskevském náměstí. Většina nájemců (řetězce kaváren a restaurací, obchody s oděvy, obuví, kosmetikou a hračkami) už uzavřela dohody a zaplnila plochy, zbývající mají být obsazeny do poloviny roku.

Promenádu kryje sedm skleněných kupolí; ústřední kopule o rozloze 8600 čtverečních metrů je podle deníku největší v Evropě.

V parku je 27 atrakcí, čtyři další plně interaktivní, pět show a devět míst pro zdramatizované schůzky s postavami z animovaných filmů.

Park má být podle tvůrců střediskem odpočinku rodin, zábavu tu mají najít předškoláci i dospělí. Investor počítá s nejméně 7,5 milionu návštěvníků ročně. Vstupné stojí od 1900 do 2900 rublů (asi 660 až 1000 Kč), podle dne v týdnu a kategorie vstupenky. Rodiny s mnoha dětmi, penzisté, veteráni a invalidé mohou počítat s dvacetiprocentní slevou, sirotci mohou park jednou měsíčně navštívit zdarma.

Příští rok má u parku vyrůst čtyřhvězdičkový hotel s 900 pokoji.

 

Právě se děje

Další zprávy