Sněžnice jsou lepší než běžky. Nic k nim nepotřebujete a stihnete se kochat

Běhání v hlubokém čerstvém sněhu je zážitek, který vás přesvědčí, že na sněžnicích si užijete víc legrace.
Procházky zasněženou horskou krajinou na sněžnicích se v posledních letech stávají stejně oblíbenou dovolenkovou kratochvílí jako výpravy na běžkách.
V rakouském Saalbachu provádí zájemce rodačka z Finska Anne Lappiová, která se do rakouských Alp přistěhovala před dvaceti lety se svým přítelem.
"Přestěhovali jsme se sem, protože milujeme Alpy, je to tady nádherné," vysvětluje.
Výpravy pořádá pravidelně minimálně jednou týdně. Ze Zell Am See, kde žije, vyjíždí do širokého okolí na přání a podle fyzických schopností klientů.
Foto: Magdaléna Daňková
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
29. 2. 2020 13:35
Pokud na zimní dovolené toužíte po odpočinku od sjíždění kopců a rozmanitých tras na lyžích nebo snowboardu, ale nechcete se jenom válet, máte hned několik možností. Třeba vyzkoušet sáňkování, bruslení nebo běžky. Pokud ale ježdění ve stopě není vaše gusto, vyrazte na túru na sněžnicích. Na procházku zasněženou krajinou jen tak nezapomenete.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Skotská premiérka oznámila, že chce referendum o nezávislosti už příští rok

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová řekla, že chce uspořádat druhé referendum o nezávislosti Skotska "už v příštím roce". Informoval o tom deník The Times. Plebiscit o odtržení od zbytku Spojeného království se v zemi konal už v roce 2014, proti novému hlasování se staví ústřední vláda v Londýně.

Předsedkyně Skotské národní strany (SNP) předpokládá, že se hlasování uskuteční na počátku mandátu příštího skotského parlamentu, jehož poslance vyberou voliči v květnu následujícího roku.

"Skotsko by mělo dostat příležitost vybrat si, zda se stane nezávislým, v počáteční spíše než pozdější fázi mandátu příštího parlamentu," prohlásila v televizi ITV Border. Dodala, že konkrétnější časové rozmezí hodlá oznámit před květnovými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy