Sněžnice jsou lepší než běžky. Nic k nim nepotřebujete a stihnete se kochat

Běhání v hlubokém čerstvém sněhu je zážitek, který vás přesvědčí, že na sněžnicích si užijete víc legrace.
Procházky zasněženou horskou krajinou na sněžnicích se v posledních letech stávají stejně oblíbenou dovolenkovou kratochvílí jako výpravy na běžkách.
V rakouském Saalbachu provádí zájemce rodačka z Finska Anne Lappiová, která se do rakouských Alp přistěhovala před dvaceti lety se svým přítelem.
"Přestěhovali jsme se sem, protože milujeme Alpy, je to tady nádherné," vysvětluje.
Výpravy pořádá pravidelně minimálně jednou týdně. Ze Zell Am See, kde žije, vyjíždí do širokého okolí na přání a podle fyzických schopností klientů.
Foto: Magdaléna Daňková
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
29. 2. 2020 13:35
Pokud na zimní dovolené toužíte po odpočinku od sjíždění kopců a rozmanitých tras na lyžích nebo snowboardu, ale nechcete se jenom válet, máte hned několik možností. Třeba vyzkoušet sáňkování, bruslení nebo běžky. Pokud ale ježdění ve stopě není vaše gusto, vyrazte na túru na sněžnicích. Na procházku zasněženou krajinou jen tak nezapomenete.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy