Rakve na skále, ostrov panenek i kutnohorská kostnice. Toto jsou nejstrašidelnější místa světa

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
27. 10. 2017 10:16
Konec října a začátek listopadu bývá ve znamení vzpomínek na zemřelé. Zatímco v České republice se stále dodržuje svátek Všech svatých, z anglosaských zemí se do celého světa pomalu dostává také známý Halloween. Poslední říjnový den se lidé rádi navzájem straší a připomínají si svou smrtelnost, třeba rozličnými kostýmy. Nechat se postrašit lze ale během celého roku na různých místech světa. Cestovatelský server Travel and Leisure nedávno zveřejnil tipy na třináct strašidelných destinací, určených pro všechny nebojsy.
Visící rakve v Sagadě, Filipíny
Visící rakve v Sagadě, Filipíny | Foto: Shutterstock

Visící rakve v Sagadě, Filipíny

Terasovité kopce, všudypřítomná zeleň, nespoutané vodopády a rakve visící na skále. Místní Igorotové věří, že mrtví lidé umístění v rakvích na skále mají snazší cestu do nebe. Kromě toho hroby ve vyšší nadmořské výšce chrání mrtvá těla před povodněmi a divokými zvířaty. Mnozí členové této národnosti si rakve připravují již během svého života.

Rakve pověšené na skalách používá dodnes mnoho potomků starodávných etnických skupin. Kromě filipínských Igorotů také například Boové v jižní Číně nebo Torajové na indonéském ostrově Sulawesi. Rakve nemusí jen viset, ale mohou být umístěny také v jeskyních.

 

Právě se děje

Další zprávy