Rakouský Řím, rodiště Mozarta i pivní kultury. Různé tváře Salcburku uspokojí každého

Podívejte se na místa, která by vám při návštěvě neměla uniknout.
Necelé dvě hodiny z Mnichova nebo českého Dolního Dvořiště se nachází jedno z nejhezčích měst střední Evropy, přezdívané Řím severu. Barokní Salcburk vypadá díky své poloze i architektuře jako vystřižený z pohádky.
Salcburská architektura se vyznačuje především barokními prvky. Kromě kostelů a zámků okouzlují návštěvníky z celého světa působivé měšťanské domy ze středověku a velkoryse koncipovaná náměstí s italským šarmem.
Po kulturních zážitcích si lze odpočinout v některé ze salcburských restaurací nebo třeba v pivovaru. V Salcburku má pivo dlouholetou historii, vařilo se zde již před 600 lety.
Když se řekne Salcburk, většině lidí se však vybaví především skladatel Wolfgang Amadeus Mozart, který se zde v roce 1756 narodil.
Foto: Tourismus Salzburg GmbH
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
18. 8. 2019 14:57
Barokní město na řece Salzach, nacházející se nedaleko německých hranic, je proslulé především jako rodiště hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Kromě nádherných zámků, zahrad a historického centra je však také důležitým středoevropským kulturním centrem, obklopeným horami a jezery. Pro unikátní architektonickou harmonii, na které se podíleli také italští stavitelé, se mu přezdívá Řím severu. Podívejte se na místa, která by vám při návštěvě neměla uniknout.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy