Rakouský Řím, rodiště Mozarta i pivní kultury. Různé tváře Salcburku uspokojí každého

Podívejte se na místa, která by vám při návštěvě neměla uniknout.
Necelé dvě hodiny z Mnichova nebo českého Dolního Dvořiště se nachází jedno z nejhezčích měst střední Evropy, přezdívané Řím severu. Barokní Salcburk vypadá díky své poloze i architektuře jako vystřižený z pohádky.
Salcburská architektura se vyznačuje především barokními prvky. Kromě kostelů a zámků okouzlují návštěvníky z celého světa působivé měšťanské domy ze středověku a velkoryse koncipovaná náměstí s italským šarmem.
Po kulturních zážitcích si lze odpočinout v některé ze salcburských restaurací nebo třeba v pivovaru. V Salcburku má pivo dlouholetou historii, vařilo se zde již před 600 lety.
Když se řekne Salcburk, většině lidí se však vybaví především skladatel Wolfgang Amadeus Mozart, který se zde v roce 1756 narodil.
Foto: Tourismus Salzburg GmbH
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
18. 8. 2019 14:57
Barokní město na řece Salzach, nacházející se nedaleko německých hranic, je proslulé především jako rodiště hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Kromě nádherných zámků, zahrad a historického centra je však také důležitým středoevropským kulturním centrem, obklopeným horami a jezery. Pro unikátní architektonickou harmonii, na které se podíleli také italští stavitelé, se mu přezdívá Řím severu. Podívejte se na místa, která by vám při návštěvě neměla uniknout.
 

Právě se děje

před 16 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt v patře domu, na místě je 11 zraněných. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Při požáru v Černokostelecké ulici bylo zraněno 11 lidí, nejméně dva jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Hasiči nyní byt odvětrávají.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy