Rakouský Řím, rodiště Mozarta i pivní kultury. Různé tváře Salcburku uspokojí každého

Podívejte se na místa, která by vám při návštěvě neměla uniknout.
Necelé dvě hodiny z Mnichova nebo českého Dolního Dvořiště se nachází jedno z nejhezčích měst střední Evropy, přezdívané Řím severu. Barokní Salcburk vypadá díky své poloze i architektuře jako vystřižený z pohádky.
Salcburská architektura se vyznačuje především barokními prvky. Kromě kostelů a zámků okouzlují návštěvníky z celého světa působivé měšťanské domy ze středověku a velkoryse koncipovaná náměstí s italským šarmem.
Po kulturních zážitcích si lze odpočinout v některé ze salcburských restaurací nebo třeba v pivovaru. V Salcburku má pivo dlouholetou historii, vařilo se zde již před 600 lety.
Když se řekne Salcburk, většině lidí se však vybaví především skladatel Wolfgang Amadeus Mozart, který se zde v roce 1756 narodil.
Foto: Tourismus Salzburg GmbH
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
18. 8. 2019 14:57
Barokní město na řece Salzach, nacházející se nedaleko německých hranic, je proslulé především jako rodiště hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Kromě nádherných zámků, zahrad a historického centra je však také důležitým středoevropským kulturním centrem, obklopeným horami a jezery. Pro unikátní architektonickou harmonii, na které se podíleli také italští stavitelé, se mu přezdívá Řím severu. Podívejte se na místa, která by vám při návštěvě neměla uniknout.
 

Právě se děje

Další zprávy