Letní průvodce Rakouskem. Tipy na turistické túry, cyklostezky i krásná jezera

za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
Letní dovolenou v Rakousku lze strávit nejrůznějšími způsoby. Země nabízí stovky turistických cest, trasy pro horská kola pro začátečníky i náročné, koupání v jezerech i klidné rodinné vycházky kolem nich. Dovolenou si tu každoročně užije téměř milion a půl Čechů. Podívejte se, kam vyrazit.

Turistické trasy

Horská kola

Tipy na výlety

Zillertal

Kousek od Innsbrucku na vás čeká 1400 kilometrů turistických tras, 1200 kilometrů bikerských stezek a 150 horských chat. Region nabízí nepřeberné množství aktivit pro milovníky turistiky, cyklistiky, ale i gastronomie, v údolí Zillertal se totiž během roku pořádá řada kulinárních festivalů a vyrábí se zde mnoho regionálních produktů.

 • Letní zillertalské dobrodružství
 • Kufsteinerland

  Prázdninová oblast na severovýchodě Tyrolska nabízí až 800 kilometrů nenáročných stezek přímo na úpatí pohoří Kaisergebirge a je vhodná zejména pro turisty, které hledají klidné vycházky. Cyklisté tu mohou objevovat krásy příroda na 200 kilometrech náročných tras včetně té na nejvýše položenou chatu Tyrolska. V oblasti se nachází řada jezer, ve kterých se lze osvěžit.

  Achensee

  Největší tyrolské jezero leží mezi pásy hor Rofan a Karwendel, je ideálním středobodem pro rodinné výlety i náročnější túry. Je tu 500 kilometrů značených a udržovaných tras, stovky kilometrů cyklostezek i autentické salaše, kde servírují tyrolské speciality.

 • Češi jsou většinou zkušení horalové, říká horský vůdce
 • Hohe Salve v Kitzbühelských Alpách

  Kitzbühelské Alpy – Hohe Salve nabízejí 2500 turistických tras, tematické stezky, 1000 kilometrů cyklostezek a cest pro horská kola, několik koupališť, jezer a nespočet outdoorových aktivit. Zvláště turistika tu stojí za to, velmi oblíbená je několikadenní dálková turistická trasa KAT Walk – 106 kilometrů rozmanitým terénem.

 • Snídaně na vrcholcích hor a zážitkové světy
 • Salzburg

  Rodiště Wolfganga Amadea Mozarta je především centrem kultury, památek a gastronomie. Za návštěvu rozhodně stojí největší zachovalý středověký hrad v Evropě nebo rodný dům geniální skladatele, na jehož odkaz lze v Salzburgu narazit na každém rohu. Řeka Salzach pak nabízí ideální místo k odpočinku či pikniku a v dojezdové vzdálenosti jsou i krásná jezera v Solné komoře.

  St. Johann in Tirol

  Mezi horou Kitzbüheler Horn a pohořím Wilder Kaiser leží pohádková oblast Kitzbühelské Alpy – St. Johann in Tirol. Právě tady vás přivítá pravá tyrolská atmosféra, pitoreskní příroda a místní kulinářské speciality. Oblast nabízí cyklistické trasy a MTB traily v délce až 200 kilometrů, ale také dlouhé turistické stezky, rozmanitá ubytovací zázemí a další atraktivní služby.

 • V horách jsou víc slyšet zvuky přírody, i zvířata se tu mají lépe
 • V srdci Kitzbühelských Alp
 • Altenmarkt – Zauchensee

  Uprostřed Salcburska se nachází turistický ráj téměř s 200 kilometrů tras ve všech polohách. Je tu i velmi bohatá síť cyklostezek včetně speciálních túr pro e-biky s průvodcem. Koupat a osvěžit se dá kolem jezer Solné komory či v zážitkových termálech Therme Amadé v obci Altenmarkt.

  Burgenland

  Region lemuje hranice s Maďarskem, nabízí až 300 slunečních dní v roce a hlavně Neziderské jezero. To lemuje téměř po celém jeho okraji široký rákosový pás a tam, kde není, jsou pláže plné cyklistů, milovníků koupání, ale také windsurfingu a kiteboardu.

 • Vítejte v kraji slunce, vinic a stepního jezera
 • Dovolená na statku

  Rakouské statky lákají na aktivní farmářské pobyty. Už jste kydali hnůj, dojili krávu nebo kopili seno? Zde máte příležitost si to vyzkoušet. Místní speciality můžete nejen ochutnat, můžete je také uvařit. Zjistíte, jak se dělá domácí marmeláda, lahodný sýr nebo bylinkové máslo. Naučíte se péct pečivo z chlebového těsta, ořechů a sušeného ovoce a zjistíte, jak se vyrábějí nejrůznější likéry a pálenky.

 • Dojení krav či výroba pálenky. I tak může vypadat dovolená
 •  

  Právě se děje

  před 44 minutami

  O změny klimatu se zajímá polovina Čechů, dvě třetiny lidí se jí obávají, zjistil průzkum

  O problematiku změn klimatu se v Česku zajímá 53 procent lidí, z toho sedm procent velmi. Podle 86 procent respondentů dochází v posledních 100 letech na Zemi ke změně klimatu. Na 89 procent lidí míní, že ke změně přispívá lidská činnost, 64 procent z nich je o tom zcela přesvědčeno. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

  Názor, že lidé mohou svým chováním změnu klimatu zpomalit, zastává 76 procent respondentů, podle sedmi procent ji tak lze i úplně zastavit. Opačný názor má 12 procent české veřejnosti. Dopadů klimatické změny na Zemi se v určité míře obává 67 procent respondentů, z toho 17 procent velmi. Strach nepociťuje 29 procent.

  Zdroj: ČTK
  Aktualizováno před 56 minutami

  Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

  Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220 000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

  Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

  České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

  Zdroj: ČTK
  Další zprávy