13 tipů na prodloužený víkend. Kde se líbat pod rozkvetlou třešní a kam zajít na čarodějnický rej

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
28. 4. 2018 8:00
Nadcházející prodloužený víkend slibuje teplé slunečné počasí lákající k výletům. Do Plas na Plzeňsku se sjedou fanoušci letectví, do Mostu zase východoněmeckých trabantů. Hrad Trosky a Hukvaldy láká na čarodějnický rej, Uherskohradišťsko zase na cyklovýlet za vínem. Kvetoucí stromy a květiny budou k vidění na olomoucké výstavě Flora i v Průhonickém parku u Prahy. Spousta zajímavých akcí se děje i za hranicemi Česka. Ve Vysokých Tatrách se koná festival Tatranská Májovka i se soutěží v pojídání halušek. V Nizozemsku oslavují královy narozeniny a ti, kdo se chystají do Švédska, by neměli zmeškat oslavy Valpuržiny noci, třeba ve studentské Uppsale.
Foto: Správa Průhonického parku

Okolí Prahy

Na Prvního máje by se zamilované dvojice neměly zapomenout políbit pod rozkvetlým stromem. Zamířit tak mohou například do Průhonického parku. Přírodně krajinářský park čítá na tisíce druhů domácích i cizokrajných druhů rostlin a dřevin. Park se zámkem založil koncem 19. století hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca a dnes figuruje na seznamu památek UNESCO.

Jeden z nejkrásnějších pohledů na Vltavu se nachází zhruba 46 kilometrů jižně od Prahy. Vyhlídka Máj nad bývalými Svatojánskými proudy je volně přístupná po žluté turistické stezce z vesnice Teletín. Výlet na vyhlídku Máj lze spojit s návštěvou Smetanovy vyhlídky u Třebsína. Ta byla vybudována v polovině 70. let minulého století a je pojmenována podle Bedřicha Smetany. Skladatel údajně vyhlídku často navštěvoval a inspirovala jej k symfonické básni Vltava.

 

Právě se děje

Další zprávy