reklama
 
 

Přespal zde Hemingway, Coco Chanel i princezna Diana. Pařížský hotel Ritz rozprodává tisíce předmětů

11. 2. 2018 7:34
Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.

Když se na konci 19. století otevřel pařížský Hotel Ritz Carlton na Place Vendôme, okamžitě získal pověst luxusního místa, kde se schází místní smetánka. Během více než sto let zde přespal Marcel Proust, Ernest Hemingway nebo Coco Chanel, princezna Diana v hotelu strávila své poslední dny.

Hotel byl mezi lety 2012 až 2016 kompletně rekonstruován a některé předměty se do nového stylu nehodí. Jeho vedení se proto rozhodlo využít své pověsti a více než deset tisíc položek koncem dubna vydražit, napsal server Travel and Leisure. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.

Kousek legendy jménem Ritz

Ředitel Artcurial François Tajan uvedl, že všechny objekty jsou nositeli části legendy hotelu na Place Vendôme číslo 15 a jeho unikátního vkusu. "Sběratelé a nadšenci tak budou mít jedinečnou příležitost odejít domů s kouskem legendy jménem Ritz," dodal Tajan.

Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Fanoušci Ernesta Hemingwaye nebo třeba jeho kumpána Francise Scotta Fitzgeralda si zase můžou dělat zálusk na set pěti barových židlí, na kterých oba spisovatelé vysedávali.

Majitelem pařížského Hotelu Ritz je egyptský miliardář Mohamed Al-Fayed, otec Dodiho Al-Fayeda, který zemřel při autonehodě v roce 1997 společně s princeznou Dianou.

autor: mdan | 11. 2. 2018 7:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama