Přespal zde Hemingway, Coco Chanel i princezna Diana. Pařížský hotel Ritz rozprodává tisíce předmětů

mdan
11. 2. 2018 7:34
Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.
Pár před slavným luxusním hotelem Ritz v Paříži.
Pár před slavným luxusním hotelem Ritz v Paříži. | Foto: Profimedia.cz

Když se na konci 19. století otevřel pařížský Hotel Ritz Carlton na Place Vendôme, okamžitě získal pověst luxusního místa, kde se schází místní smetánka. Během více než sto let zde přespal Marcel Proust, Ernest Hemingway nebo Coco Chanel, princezna Diana v hotelu strávila své poslední dny.

Hotel byl mezi lety 2012 až 2016 kompletně rekonstruován a některé předměty se do nového stylu nehodí. Jeho vedení se proto rozhodlo využít své pověsti a více než deset tisíc položek koncem dubna vydražit, napsal server Travel and Leisure. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.

Kousek legendy jménem Ritz

Ředitel Artcurial François Tajan uvedl, že všechny objekty jsou nositeli části legendy hotelu na Place Vendôme číslo 15 a jeho unikátního vkusu. "Sběratelé a nadšenci tak budou mít jedinečnou příležitost odejít domů s kouskem legendy jménem Ritz," dodal Tajan.

Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Fanoušci Ernesta Hemingwaye nebo třeba jeho kumpána Francise Scotta Fitzgeralda si zase můžou dělat zálusk na set pěti barových židlí, na kterých oba spisovatelé vysedávali.

Majitelem pařížského Hotelu Ritz je egyptský miliardář Mohamed Al-Fayed, otec Dodiho Al-Fayeda, který zemřel při autonehodě v roce 1997 společně s princeznou Dianou.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy