Přespal zde Hemingway, Coco Chanel i princezna Diana. Pařížský hotel Ritz rozprodává tisíce předmětů

mdan
11. 2. 2018 7:34
Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.
Pár před slavným luxusním hotelem Ritz v Paříži.
Pár před slavným luxusním hotelem Ritz v Paříži. | Foto: Profimedia.cz

Když se na konci 19. století otevřel pařížský Hotel Ritz Carlton na Place Vendôme, okamžitě získal pověst luxusního místa, kde se schází místní smetánka. Během více než sto let zde přespal Marcel Proust, Ernest Hemingway nebo Coco Chanel, princezna Diana v hotelu strávila své poslední dny.

Hotel byl mezi lety 2012 až 2016 kompletně rekonstruován a některé předměty se do nového stylu nehodí. Jeho vedení se proto rozhodlo využít své pověsti a více než deset tisíc položek koncem dubna vydražit, napsal server Travel and Leisure. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.

Kousek legendy jménem Ritz

Ředitel Artcurial François Tajan uvedl, že všechny objekty jsou nositeli části legendy hotelu na Place Vendôme číslo 15 a jeho unikátního vkusu. "Sběratelé a nadšenci tak budou mít jedinečnou příležitost odejít domů s kouskem legendy jménem Ritz," dodal Tajan.

Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Fanoušci Ernesta Hemingwaye nebo třeba jeho kumpána Francise Scotta Fitzgeralda si zase můžou dělat zálusk na set pěti barových židlí, na kterých oba spisovatelé vysedávali.

Majitelem pařížského Hotelu Ritz je egyptský miliardář Mohamed Al-Fayed, otec Dodiho Al-Fayeda, který zemřel při autonehodě v roce 1997 společně s princeznou Dianou.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Bitcoin se dál zotavuje, jeho cena přechodně vystoupila nad 34.000 dolarů

Bitcoin se po krátkém úterním propadu pod hranici 30 000 dolarů a následném oživení dnes dál zotavuje. Jeho cena přechodně vystoupila nad 34 000 USD (724 700 Kč), později ale kolísala na obě strany od této úrovně. Ukazují to data na specializovaném serveru CoinDesk. Nejznámější kryptoměna od svého dubnového maxima odepsala kolem poloviny své hodnoty.

K úternímu propadu přispěl tlak zejména čínských úřadů. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Dnes krátce před 11:00 se bitcoin prodával zhruba za 33 965 dolarů, a za posledních 24 hodin tak vykazoval růst o více než sedm procent.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy