Přespal zde Hemingway, Coco Chanel i princezna Diana. Pařížský hotel Ritz rozprodává tisíce předmětů

mdan
11. 2. 2018 7:34
Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.
Pár před slavným luxusním hotelem Ritz v Paříži.
Pár před slavným luxusním hotelem Ritz v Paříži. | Foto: Profimedia.cz

Když se na konci 19. století otevřel pařížský Hotel Ritz Carlton na Place Vendôme, okamžitě získal pověst luxusního místa, kde se schází místní smetánka. Během více než sto let zde přespal Marcel Proust, Ernest Hemingway nebo Coco Chanel, princezna Diana v hotelu strávila své poslední dny.

Hotel byl mezi lety 2012 až 2016 kompletně rekonstruován a některé předměty se do nového stylu nehodí. Jeho vedení se proto rozhodlo využít své pověsti a více než deset tisíc položek koncem dubna vydražit, napsal server Travel and Leisure. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.

Kousek legendy jménem Ritz

Ředitel Artcurial François Tajan uvedl, že všechny objekty jsou nositeli části legendy hotelu na Place Vendôme číslo 15 a jeho unikátního vkusu. "Sběratelé a nadšenci tak budou mít jedinečnou příležitost odejít domů s kouskem legendy jménem Ritz," dodal Tajan.

Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Fanoušci Ernesta Hemingwaye nebo třeba jeho kumpána Francise Scotta Fitzgeralda si zase můžou dělat zálusk na set pěti barových židlí, na kterých oba spisovatelé vysedávali.

Majitelem pařížského Hotelu Ritz je egyptský miliardář Mohamed Al-Fayed, otec Dodiho Al-Fayeda, který zemřel při autonehodě v roce 1997 společně s princeznou Dianou.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Senát bude za dva týdny volit nového šéfa ÚOOÚ, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Tříletá holčička v Japonsku zemřela hladem a žízní, matka ji nechala osm dní bez dozoru

Japonka nechala osm dní doma samotnou svou tříletou dceru, dívka zemřela kvůli dehydrataci a hladu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Kjódó. Incident se stal stal v červnu, když žena odjela z Tokia za svým přítelem, který žije v jiné části Japonska. Policie uvedla, že matka přiznala, že dceru nechala samotnou v tokijském bytě.

Žena podle médií vypověděla, že dítě nechala v obývacím pokoji a že vstup do kuchyně zablokovala sedačkou, aby dceři zabránila v přístupu k nožům a dalším nebezpečným předmětům v kuchyni.

Podle Kjódó žena nechávala dceru doma samotnou pravidelně, aby mohla chodit do heren a barů. Dítě bylo bez dozoru také několik dní v květnu, kdy matka jela za přítelem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Premiér Pobřeží slonoviny zemřel na infarkt, bylo mu 61 let

Premiér Pobřeží slonoviny Amadou Gon Coulibaly, který byl v nadcházejících říjnových prezidentských volbách považován za jednoho z favoritů, ve středu zemřel. Podle agentury DPA to oznámila vláda.

Místní televize RTI uvedla, že jednašedesátiletý Coulibaly během zasedání kabinetu utrpěl infarkt. Bylo to první jednání kabinetu, kterého se zúčastnil po návratu z několikatýdenního léčení ve Francii. Zde již v roce 2012 podstoupil operaci srdce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy