Přespal zde Hemingway, Coco Chanel i princezna Diana. Pařížský hotel Ritz rozprodává tisíce předmětů

mdan
11. 2. 2018 7:34
Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.
Pár před slavným luxusním hotelem Ritz v Paříži.
Pár před slavným luxusním hotelem Ritz v Paříži. | Foto: Profimedia.cz

Když se na konci 19. století otevřel pařížský Hotel Ritz Carlton na Place Vendôme, okamžitě získal pověst luxusního místa, kde se schází místní smetánka. Během více než sto let zde přespal Marcel Proust, Ernest Hemingway nebo Coco Chanel, princezna Diana v hotelu strávila své poslední dny.

Hotel byl mezi lety 2012 až 2016 kompletně rekonstruován a některé předměty se do nového stylu nehodí. Jeho vedení se proto rozhodlo využít své pověsti a více než deset tisíc položek koncem dubna vydražit, napsal server Travel and Leisure. Pětidenní dražbě bude předcházet výstava v sídle společnosti Artcurial, která je licitováním pověřena.

Kousek legendy jménem Ritz

Ředitel Artcurial François Tajan uvedl, že všechny objekty jsou nositeli části legendy hotelu na Place Vendôme číslo 15 a jeho unikátního vkusu. "Sběratelé a nadšenci tak budou mít jedinečnou příležitost odejít domů s kouskem legendy jménem Ritz," dodal Tajan.

Vyvolávací cena jednotlivých kusů se pohybuje od sta do pěti tisíc eur a jsou mezi nimi například sochy, vany i brány hotelu. Fanoušci Ernesta Hemingwaye nebo třeba jeho kumpána Francise Scotta Fitzgeralda si zase můžou dělat zálusk na set pěti barových židlí, na kterých oba spisovatelé vysedávali.

Majitelem pařížského Hotelu Ritz je egyptský miliardář Mohamed Al-Fayed, otec Dodiho Al-Fayeda, který zemřel při autonehodě v roce 1997 společně s princeznou Dianou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Dálnici D1 kolem Brna v obou směrech uzavřely nehody kamionů

Dálnici D1 kolem Brna v obou směrech uzavřely nehody kamionů. Kolony dosahují kolem deseti kilometrů. Ráno se na 173. kilometru ve směru na Prahu převrátil kamion, dálnice tam zůstává uzavřená. Asi o hodinu později se na 190. kilometru ve směru na Brno srazily tři nákladní vozy, policisté po dvou hodinách provoz obnovili. I tato nehoda je bez zranění. Kamion na 173. kilometru se převrátil před 8:00, policisté odklánějí dopravu mezi 168. a 178. kilometrem na souběžnou silnici druhé třídy. Kamion leží mimo plochu dálnice. "Uvidíme, jak půjdou odklízecí práce a jak to půjde, tak provoz na dálnici zase vrátíme," řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Web dopravních informací odhaduje čas zprůjezdnění dálnice kolem 14:00.

před 40 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy