Pravda za dokonalými fotkami z dovolené i prací snů. Kameraman cestoval rok po známých místech světa

Pravda za dokonalými fotkami z dovolené i prací snů. Kameraman cestoval rok po známých místech světa
Díky cestování po nejznámějších turistických destinacích se mohl přesvědčit o tom, jak vypadají nejfotogeničtější místa světa ve skutečnosti. Takto to například vypadá v Kodani.
A takhle v Kambodži.
... moderních měst na Blízkém východě...
... i do jižní a jihovýchodní Asie.
Foto: Michal Gálik, Sygic Travel
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková, Michal Gálik, Sygic Travel
3. 10. 2017 16:17
Dokumentarista Michal Gálik se již několik let věnuje filmům upozorňujícím na globální ekologické problémy. Před více než rokem se však rozhodl přijmout trochu jinou výzvu. Česko-slovenská společnost vyvíjející navigace do aut a aplikace pro plánování cest Sygic tehdy hledala člověka na práci snů. Vybraný kandidát měl sám cestovat po světě a natáčet záběry z nejznámějších turistických destinací. "Byl to pro mě šok. Je pravda, že jsem byl zvyklý spát v pralese, v hamace a pod stanem, a najednou jsem spal v hongkongském mrakodrapu. Ale cestování mě baví ve všech formách, takže jsem si užíval i populární místa a jsem rád, že jsem měl možnost tohle všechno vidět," popsal.
 

Právě se děje

teď

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 1 hodinou

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy