Potápěči v Rudém moři budou prozkoumávat americké letadlo Hercules. Nachází se 17 metrů hluboko

Magazín Video Magazín, Video
20. 11. 2017 16:45
Přímořské letovisko Akaba na jihu Jordánska se rozhodlo přilákat k návštěvě více potápěčů. Na dno Rudého moře tam potopili americké letadlo C-130 Hercules. Transportní letoun dopravili na moře jeřábem a následně jej spustili do sedmnáctimetrové hloubky. Jordánské úřady tak mimo jiné chtějí podpořit obnovu života pod vodou. Potopení letadla přihlíželo mnoho zvědavců. Odvážné potápěče přivítá v letadle stylizovaná kostra pilota. Letadlo váží 34 tun a rozpětí křídel má 40 metrů. Na dně moře u Akaby leží již od 90. let také tank a lodní vrak. Ty jsou dnes obklopeny korály a bují v nich mořský život.
Podívejte se na záběry ze spuštění letadla na dno Rudého moře. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Ptačí chřipka v dalším chovu

V Česku je druhé ohnisko ptačí chřipky. Nemoc se podle ministerstva zemědělství objevila v komerčním chovu na Pardubicku. První výskyt byl na Žďársku.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Syrská armáda dobyla většinu provincie Aleppo z rukou rebelů

Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, v neděli dobyla většinu provincie Aleppo. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Ruské válečné letouny v neděli zahájily intenzivní nálety v Aleppu. Zasažena byla podle místních aktivistů řada měst včetně Anadánu, který později dobyla pozemní vojska syrské armády s pomocí Íránem podporovaných milic.

V blízkosti syrské hranice s Tureckem ve městě Tal Abjad mezitím exploze nálože umístěné v autě zabila několik lidí, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Bližší podrobnosti o počtu mrtvých a pachatelích zatím nejsou jasné. V uplynulých měsících si ale podobné útoky ve městě, ze kterého loni v říjnu turecká armáda vyhnala milici syrských Kurdů, vyžádaly životy desítek civilistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy