Pohodová dovolená blízko Česka. Burgenland nabízí romantiku u jezera i cyklostezky

Okouzlující západ slunce na břehu Neziderského jezera.
Burgenland neboli Hradsko začíná nedaleko Bratislavy a táhne se podél rakousko-maďarské hranice. Jedna z nejmenších spolkových zemí zaujme především nádhernou přírodou, sportovními aktivitami a kulturními zážitky.
Burgenland má velmi úrodnou zem, a proto se tu pěstuje hned několik vinných odrůd. Ochutnat můžete třeba proslulé červené, kterému nahrává i příjemné klima a spousta slunečných dní.
Spolková země je ale především místem pro aktivní dovolenou. V oblasti lze najít 2500 kilometrů značených cyklostezek. Ty se rozprostírají od jihoburgenlandské trasy Paradiesroute až po oblíbenou trasu u Neziderského jezera.
A minout by neměli ani operní festival v bývalém římském kamenolomu Sankt Margarethen nedaleko Neziderského jezera. Z kamenolomu pochází například i materiál na stavbu vídeňské katedrály svatého Štěpána.
Foto: Shutterstock
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
30. 8. 2019 10:33
Nádherná příroda, rozsáhlý národní park s Neziderským jezerem a tisíce kilometrů cyklostezek. Jedna z nejmenších rakouských spolkových zemí na hranicích s Maďarskem a Slovenskem se zalíbí především těm, kteří na dovolené dávají přednost aktivnímu odpočinku. Ať už v sedle kola, na golfu, nebo na pěších procházkách. Na své si ale přijdou i milovníci vodních sportů a vína. Podívejte se, proč navštívit Burgenland.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 3 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy