Pod Budapeští se dá potápět. Německý fotograf zachytil zatopené jeskyně pod maďarskou metropolí

Magazín Video Magazín, Video
8. 12. 2017 7:34
Každý rok proudí do Budapešti stovky tisíc turistů. Německý fotograf Tobias Friedrich z Wiesbadenu však zachytil místa, o kterých dosud moc lidí netušilo. Pod povrchem maďarské metropole se totiž nachází neuvěřitelně rozsáhlý a hluboký jeskynní systém zaplavený teplou vodou. Jeskyně Molnára Jánose jsou prakticky nedotčeným přírodním úkazem, jenž vznikl pohybem tektonických desek. Friedrich věří, že Budapešť se díky svému podzemního vodnímu království stane jednou z populárních potápěčských destinací v Evropě. Vstup se nachází v blízkosti termálních lázní Lukács a provozuje jej pouze jedna potápěčská společnost.
Záběry německého fotografa Tobiase Friedricha. | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy