Plul na ní Churchill i Kennedyovi. Jachta Aristotela Onassise je nyní k pronájmu

Magazín Magazín
25. 3. 2019 10:58
Téměř stometrová jachta původně sloužila kanadskému námořnictvu, v roce 1954 ji však odkoupil řecký miliardář Aristoteles Onassis a udělal z ní luxusní sídlo na moři. Místo vojáků se zde tak procházeli státníci i slavné osobnosti, mezi nimi Winston Churchill, Marilyn Monroeová, Frank Sinatra, Grace Kellyová nebo Jacqueline Kennedyová-Onassisová. Opravenou jachtu Christina O si dnes mohou zájemci pronajmout za v přepočtu 2,3 milionu korun na den.
Jachta Christina O se pronajímá za 2,3 milionu na den.
Jachta Christina O se pronajímá za 2,3 milionu na den. | Foto: Profimedia.cz

Jachta pojmenovaná Christina O se stala svědkem setkání mnoha prominentních osobností 20. století. Plavidlo zakoupené v 50. letech miliardářem Aristotelem Onassisem a druhým manželem Jackie Kennedyové se stalo jeho druhým domovem až do jeho smrti v roce 1975. 

Onassis do moderní přestavby fregaty údajně investoval čtyři miliony dolarů a pojmenoval ji Christina podle své dcery. V roce 1978 ji však dědička Christina Onassisová darovala řecké vládě a plavidlo zůstalo nevyužité. 

Hosté řeckého miliardáře na jeho jachtě.
Hosté řeckého miliardáře na jeho jachtě. | Foto: Profimedia.cz

Roku 1998 ji odkoupil rodinný přítel Onassisů, nechal ji celou opravit, upravil interiér a přejmenoval ji na Christinu O. Jachta, kde se mimo jiné konala také svatební recepce monackého knížete Rainier III. a Grace Kellyové, může hostit až 157 lidí.

Místa pro přespání je však méně, na lodi je k dispozici 17 luxusních kajut pro celkem 34 lidí. Kromě jídelny je vybavena také několika bary, vířivkou nebo bazénem, který lze předělat na taneční parket. Nachází se zde také masážní a kosmetický salon či tělocvična. 

Jachta Christina O od Aristotla Onassise
Jachta Christina O od Aristotla Onassise | Foto: Profimedia.cz

Podle americké CNN byla jachta prodána v roce 2013 za zhruba 32 milionů korun. Dnes ji pronajímá řecká společnost Valef Yachts. Denní sazba během letní sezony přitom vychází na 90 tisíc eur, v přepočtu zhruba 2,3 milionu korun. Obchodní zástupce Valef Yachts uvedl, že největší zájem je o ni během filmového festivalu v Cannes nebo závodů Formule 1. 

Video: Sólové plavby mě změnily, říká mořeplavkyně

Když plujete na plachetnici okolo světa, ztroskotání se dá očekávat, líčí Isabelle Autissier, první žena, která na plachetnici obeplula svět. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy