Známe nejlepší pláž na světě. Má bílý písek a moře tu vypadá jako z pohádky

Známe nejlepší pláž na světě. Má bílý písek a moře tu vypadá jako z pohádky
Bílý písek, tyrkysově modré moře, laguny s korálovými útesy a v okolí bohatá vegetace. To jsou jedny z mnoha lákadel nejlepší pláže na světě Veligandu Island Beach.
Pláž Anse Cocos na Seychelách, která se umístila druhá, je sice krásná, ale pro lidi hůře přístupná. Cesta k ní vede pouze pěšky a bez průvodce se na ni dostanete obtížně.
Moře je dále od břehu a kvůli silným proudům je jen pro zkušené plavce. Laguna, chráněná obřími balvany, však spolu se smaragdovým mořem tvoří ráj na zemi.
Třetí místo patří Evropě. Sarakiniko Beach na řeckém ostrově Milos připomíná měsíční krajinu díky bílým skaliskům, která kontrastují s tyrkysovým mořem.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
26. 6. 2021 14:24
Nabízejí romantické západy slunce, bílý písek a bohatý podmořský svět. Nejlepší pláže na světě, o kterých hlasovali lidé v celosvětové soutěži vyhledávače letenek Kiwi.com, zaujmou nedotčenou přírodou, tyrkysově modrou vodou i písečnými dunami. Podívejte se na ty nejkrásnější.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy