Noc s Monou Lisou. Airbnb nabízí přenocování v Louvru, lidé si pobyt musí obhájit

Magazín Magazín
8. 4. 2019 15:44
Ubytovací platforma Airbnb a pařížské muzeum Louvre nabízejí možnost strávit noc s Monou Lisou a dalšími exponáty ve sbírce francouzského muzea. "Víme, že spousta lidí touží po tom strávit noc bloumáním po Louvru, a chceme, aby to byla nezapomenutelný zážitek," uvedla ředitelka muzea Anne-Laure Béatrixová. Zájemci musí do přihlášky napsat důvod, proč by byli perfektním hostem Mony Lisy. Uzávěrka přihlášek je 12. dubna.
Úspěšní zájemci budou moci dělat společnost Moně Lise i dalším exponátům Louvru.
Úspěšní zájemci budou moci dělat společnost Moně Lise i dalším exponátům Louvru. | Foto: Reuters

Akce se koná u příležitosti třicátých narozenin jednoho z nejslavnějších světových muzeí.

Součástí nočního pobytu je i VIP prohlídka muzea s průvodcem po otevírací době, večeře, koncert a nocleh v přepychovém obývacím pokoji v srdci Louvru.

Přihlášky jsou přijímány prostřednictvím speciální webové stránky

 

Právě se děje

před 35 minutami

Čína kritizuje kroky Američanů kvůli Hongkongu, hrozí "protiútokem"

Rozhodnutí USA ukončit zvláštní vztah s Hongkongem a další zásahy proti Číně se podle Pekingu setkají s tvrdými protiopatřeními. Kroky, které Washington oznámil minulý týden v reakci na čínským parlamentem podpořený bezpečnostní zákon o Hongkongu, v pondělí kritizovalo čínské ministerstvo zahraničí.

"Jakákoliv prohlášení nebo kroky proti čínským zájmům se setkají s tvrdým protiútokem," uvedl mluvčí ministerstva. Zopakoval také, že žádná cizí země nemá právo zasahovat do záležitostí Hongkongu a pevninské Číny.

Čínský parlament ve čtvrtek na svém plenárním zasedání schválil přijetí nového bezpečnostního zákona pro autonomní Hongkong. Nová právní norma má umožnit potlačování teroristických a separatistických aktivit, podvratné činnosti i zahraničního vměšování. Bezpečnostní orgány Pekingu budou moci na základě normy zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy