Treky, koupání i krásná příroda. Kus ráje u Zugspitze, který turisté ještě neobjevili

Podívejte se, co všechno se dá zažít a objevit na tyrolské straně hory Zugspitze.
K jezeru Blindsee dojedete z Prahy za odpoledne autem, je to zhruba 500 kilometrů, z Brna pak o 200 víc.
Místní vrcholky nabízejí krásné výhledy na Alpy. Kotlina s pastvinami v Lechtalských Alpách, jíž vévodí šedivá masa nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 metrů), patří mezi nejzajímavější krajiny v Tyrolsku.
Středisko Ehrwald, krčící se ve stínu Zugspitze, obklopuje řada podobně rozeklaných hor. Městečko s venkovskou atmosférou je dobrou základnou pro řadu outdoorových aktivit. Právě odtud vedla první lanovka na vrchol Zugspitze.
Pokud míříte na Zugspitze, určitě vyzkoušejte jízdu lanovkou, z níž budete mít nádherný výhled na celou krajinu. Spodní stanici najdete v Obermoosu, pět kilometrů severovýchodně od Ehrwaldu.
Foto: Österreich Werbung
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
25. 7. 2019 11:21
Turisté tento region na tyrolské straně hory Zugspitze zatím ve velkém neobjevili. Přitom zejména pro fanoušky vysokohorské turistiky a horských kol má stovky značených tras, moderní singltreky, průzračná jezera nebo tematické stezky pro rodiny. Už více než 200 let tu navíc v červnu na hřebenech a svazích kopců vzplanou ohně, které oslavují jednu zvláštní přísahu. Podívejte se, co všechno se tu dá zažít a objevit
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy