Rakve na skále, děsivé ostrovy i peklo. Tohle jsou nejstrašidelnější místa světa

Zábavní park Dadipark v Belgii.
Čachtický hrad, kde v domácím vězení v létě 1614 zemřela Alžběta Báthoryová. Do domácího vězení byla odsouzena v roce 1610 za údajné týrání a usmrcení několika desítek, možná stovek mladých dívek. Její příběh zachytil ve filmu Bathory režisér Juraj Jakubisko. Zříceninu hradu v Malých Karpatech zařadil do seznamu strašidelných míst světa také přední magazín National Geographic.
Les Aokigahara na severozápadním úpatí hory Fudži je nechvalně známým místem sebevrahů. Na rozloze 35 kilometrů čtverečních působí od roku 1970 také speciální jednotka hledající jejich těla. Místo má údajně historickou spojitost s démony z japonské mytologie.
Věznice Eastern State Penitentiary ve Filadelfii ve státě Pensylvánie fungovala až do roku 1971. Ve své době patřila k největším a nejdražším veřejným stavbám ve Spojených státech. Seděl zde slavný mafián Al Capone nebo známý americký lupič Willie Sutton. Věznice dnes slouží jako muzeum.
Kráter uprostřed pouště Karakum v Turkmenistánu vypadá na první pohled jako vstupní brána do podsvětí. Ve skutečnosti se jedná o místo, kde již desítky let nepřetržitě hoří zemní plyn. Úkaz vznikl při hledání naleziště zemního plynu v 70. letech, kdy geologové zřejmě narazili na podzemní jeskyni, do které se propadl strop.
Foto: Profimedia.cz
mdan mdan
Aktualizováno 31. 10. 2019 12:20
Fascinace nadpřirozenými jevy, duchařskými historkami a tajemnými místy provází lidstvo od nepaměti. Strašidelná místa přitom lze najít po celém světě. Ať už se jedná o kostnice, prapodivná pohřebiště, temné lesy, nebo hrady či opuštěné budovy s tragickou minulostí. Prozkoumejte patnáct míst, kde si během celého roku přijdou na své všichni nebojsové.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Navalnyj se podle jeho poradce zotavuje rychleji, než se čekalo

Ruský opoziční vůdce Alexej Navalnyj se z otravy zotavuje rychleji, než se čekalo. Německé televizní stanici RTL to dnes řekl poradce kritika Kremlu Leonid Volkov. Navalnyj je podle něj bedlivě střežen.

před 7 hodinami

Zemřel bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivo Vykydal

V neděli ráno zemřel ve věku nedožitých 56 let exposlanec za KDU-ČSL a bývalý náměstek ministra dopravy Ivo Vykydal. Na twitteru to uvedl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, informaci ČTK potvrdil zdroj, který si nepřál být jmenován.

Vykydal byl poslancem v letech 2002 až 2006. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2002 byl zvolen za KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Byl členem výboru pro evropskou integraci (později výboru pro evropské záležitosti) a hospodářského výboru a místopředsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL. Členem KDU-ČSL byl v letech 1999 až 2009, kdy přestoupil do nově založené strany TOP 09. V letech 2007 až 2012 byl Vykydal náměstkem ministra dopravy a od roku 2012 pracoval na Státním fondu dopravní infrastruktury. Působil i v komunální politice, v letech 1999 až 2002 byl místostarostou Šumperku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy