Rakve na skále, děsivé ostrovy i peklo. Tohle jsou nejstrašidelnější místa světa

Zábavní park Dadipark v Belgii.
Čachtický hrad, kde v domácím vězení v létě 1614 zemřela Alžběta Báthoryová. Do domácího vězení byla odsouzena v roce 1610 za údajné týrání a usmrcení několika desítek, možná stovek mladých dívek. Její příběh zachytil ve filmu Bathory režisér Juraj Jakubisko. Zříceninu hradu v Malých Karpatech zařadil do seznamu strašidelných míst světa také přední magazín National Geographic.
Les Aokigahara na severozápadním úpatí hory Fudži je nechvalně známým místem sebevrahů. Na rozloze 35 kilometrů čtverečních působí od roku 1970 také speciální jednotka hledající jejich těla. Místo má údajně historickou spojitost s démony z japonské mytologie.
Věznice Eastern State Penitentiary ve Filadelfii ve státě Pensylvánie fungovala až do roku 1971. Ve své době patřila k největším a nejdražším veřejným stavbám ve Spojených státech. Seděl zde slavný mafián Al Capone nebo známý americký lupič Willie Sutton. Věznice dnes slouží jako muzeum.
Kráter uprostřed pouště Karakum v Turkmenistánu vypadá na první pohled jako vstupní brána do podsvětí. Ve skutečnosti se jedná o místo, kde již desítky let nepřetržitě hoří zemní plyn. Úkaz vznikl při hledání naleziště zemního plynu v 70. letech, kdy geologové zřejmě narazili na podzemní jeskyni, do které se propadl strop.
Foto: Profimedia.cz
mdan mdan
Aktualizováno 31. 10. 2019 12:20
Fascinace nadpřirozenými jevy, duchařskými historkami a tajemnými místy provází lidstvo od nepaměti. Strašidelná místa přitom lze najít po celém světě. Ať už se jedná o kostnice, prapodivná pohřebiště, temné lesy, nebo hrady či opuštěné budovy s tragickou minulostí. Prozkoumejte patnáct míst, kde si během celého roku přijdou na své všichni nebojsové.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy