Tohle je nejslunnější místo v Rakousku: Tisíce kilometrů cyklotras, vinohrady i lázně

Nejslunnější místo v Rakousku láká na odpočinek v termálních lázních a na vinicích.
Okolí je typické termálními prameny, lehce zvlněnou krajinou, pitoreskními vesnicemi a řadou vinic. Mezi nejkrásnější patří ty v okolí městysu Sankt Anna am Aigen, vede tudy také vinařská "cesta smyslů", takže sem můžete vyrazit i za lokální gastronomií.
V okolí městečka Bad Radkersburg se díky úrodné vulkanické půdě pěstuje především ryzlink vlašský, chardonnay, pinot bílý, sauvignon či muškát. Specialitou je pak klöcherský tramín.
V areálu je k dispozici kromě termálních bazénů sportovní 50metrový bazén, sauny a skluzavky. Denní vstupné pro dospělého stojí 27 eur, dětské vstupné pak vychází na 5,6 eura.
Večerní život v Bad Radkersburgu je velmi pestrý. Během léta se každý pátek konají rozličné kulturní akce, které městečku dodávají jižanskou atmosféru. Kromě vystoupení kapel je v nabídce i program pro děti a samozřejmě ochutnávání místních gastronomických specialit. Nezapomeňte si v létě dát místní nápoj zvaný Radierer.
Foto: TV Region Bad Radkersburg/Bernhard Bergmann
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
30. 7. 2019 10:16
Termální oblast Štýrska na hranicích se Slovinskem je nejslunnější oblastí Rakouska. A okolí města Bad Radkersburg přímo láká na pořádný odpočinek. Ať už se rozhodnete pro některé z lázní, turistické výšlapy u řeky Mura, cyklotúru, anebo lenošení na vinicích. Samotné historické městečko Bad Radkersburg s okouzlujícími renesančními domy má podmanivou jižanskou atmosféru a na své si zde přijdou i milovníci gastronomie.
 

Právě se děje

před 7 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 29 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy