Tohle je nejslunnější místo v Rakousku: Tisíce kilometrů cyklotras, vinohrady i lázně

Nejslunnější místo v Rakousku láká na odpočinek v termálních lázních a na vinicích.
Okolí je typické termálními prameny, lehce zvlněnou krajinou, pitoreskními vesnicemi a řadou vinic. Mezi nejkrásnější patří ty v okolí městysu Sankt Anna am Aigen, vede tudy také vinařská "cesta smyslů", takže sem můžete vyrazit i za lokální gastronomií.
V okolí městečka Bad Radkersburg se díky úrodné vulkanické půdě pěstuje především ryzlink vlašský, chardonnay, pinot bílý, sauvignon či muškát. Specialitou je pak klöcherský tramín.
V areálu je k dispozici kromě termálních bazénů sportovní 50metrový bazén, sauny a skluzavky. Denní vstupné pro dospělého stojí 27 eur, dětské vstupné pak vychází na 5,6 eura.
Večerní život v Bad Radkersburgu je velmi pestrý. Během léta se každý pátek konají rozličné kulturní akce, které městečku dodávají jižanskou atmosféru. Kromě vystoupení kapel je v nabídce i program pro děti a samozřejmě ochutnávání místních gastronomických specialit. Nezapomeňte si v létě dát místní nápoj zvaný Radierer.
Foto: TV Region Bad Radkersburg/Bernhard Bergmann
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
30. 7. 2019 10:16
Termální oblast Štýrska na hranicích se Slovinskem je nejslunnější oblastí Rakouska. A okolí města Bad Radkersburg přímo láká na pořádný odpočinek. Ať už se rozhodnete pro některé z lázní, turistické výšlapy u řeky Mura, cyklotúru, anebo lenošení na vinicích. Samotné historické městečko Bad Radkersburg s okouzlujícími renesančními domy má podmanivou jižanskou atmosféru a na své si zde přijdou i milovníci gastronomie.
 

Právě se děje

Další zprávy