Tohle je nejslunnější místo v Rakousku: Tisíce kilometrů cyklotras, vinohrady i lázně

Nejslunnější místo v Rakousku láká na odpočinek v termálních lázních a na vinicích.
Okolí je typické termálními prameny, lehce zvlněnou krajinou, pitoreskními vesnicemi a řadou vinic. Mezi nejkrásnější patří ty v okolí městysu Sankt Anna am Aigen, vede tudy také vinařská "cesta smyslů", takže sem můžete vyrazit i za lokální gastronomií.
V okolí městečka Bad Radkersburg se díky úrodné vulkanické půdě pěstuje především ryzlink vlašský, chardonnay, pinot bílý, sauvignon či muškát. Specialitou je pak klöcherský tramín.
V areálu je k dispozici kromě termálních bazénů sportovní 50metrový bazén, sauny a skluzavky. Denní vstupné pro dospělého stojí 27 eur, dětské vstupné pak vychází na 5,6 eura.
Večerní život v Bad Radkersburgu je velmi pestrý. Během léta se každý pátek konají rozličné kulturní akce, které městečku dodávají jižanskou atmosféru. Kromě vystoupení kapel je v nabídce i program pro děti a samozřejmě ochutnávání místních gastronomických specialit. Nezapomeňte si v létě dát místní nápoj zvaný Radierer.
Foto: TV Region Bad Radkersburg/Bernhard Bergmann
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
30. 7. 2019 10:16
Termální oblast Štýrska na hranicích se Slovinskem je nejslunnější oblastí Rakouska. A okolí města Bad Radkersburg přímo láká na pořádný odpočinek. Ať už se rozhodnete pro některé z lázní, turistické výšlapy u řeky Mura, cyklotúru, anebo lenošení na vinicích. Samotné historické městečko Bad Radkersburg s okouzlujícími renesančními domy má podmanivou jižanskou atmosféru a na své si zde přijdou i milovníci gastronomie.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy