Nejkrásnější pohled na Paříž zase patří turistům. Eiffelova věž se opět otevřela

ČTK Reuters ČTK, Reuters
26. 6. 2020 12:26
Tři měsíce byla Eiffelova věž uzavřena kvůli protikoronavirovým opatřením. Teď nejznámější pařížská dominanta opět vítá návštěvníky. Znovuotevření ale stále provázejí hygienická opatření, až do začátku července se například návštěvníci dostanou na 324 metrů vysokou věž jen po schodech. Výtahy zůstávají zavřené kvůli nutnosti dodržovat společenský odstup.
Nejkrásnější pohled na Paříž zase patří turistům. Po třech měsících se otevřela Eiffelova věž | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 36 minutami

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2

Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.

Výstavba plynovodu o celkové délce 1230 kilometrů je téměř u konce. Chybí ještě dokončit úsek v dánských vodách dlouhý téměř 120 kilometrů. Plynovod má přivádět plyn z Ruska po dně Baltského moře do Německa, takže obchází státy střední a východní Evropy.

Projekt se zastavil v prosinci, protože švýcarsko-nizozemská společnost Allseas, která pokládá potrubí, přerušila činnost kvůli americkým sankcím. Dánský energetický úřad dnes uvedl, že umožní projektu vedenému ruským plynárenským gigantem Gazprom použít lodě k pokládce potrubí s kotvami namísto vyspělejších plavidel, která využívají takzvanou technologii self-positioning. Ta automaticky udržuje pozici lodě a právě na ni se americké sankce zaměřují.

Další zprávy