Na lyže do cirkusu, rakouské středisko Saalbach Hinterglemm uspokojí i náročné lyžaře

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
13. 2. 2020 17:00
Rakouské lyžařské středisko Saalbach Hinterglemm na Salcbursku od čtvrtka do neděle hostí dva závody Světového poháru sjezdařů. Pořadatelství převzali od čínského Jen-čchingu, který je zrušil kvůli nákaze koronavirem. V lyžařském cirkusu se ale vyřádí nejen zkušení závodníci, ale také rekreační sportovci. Možností je tolik, že sportovat můžete od úsvitu do setmění.
Výprava na sněžnicích v rakouském Saalbachu.
Výprava na sněžnicích v rakouském Saalbachu. | Foto: Magdaléna Daňková

Výprava na sněžnicích

V okolí Saalbachu je řada malebných zimních tras jako stvořených pro procházky na sněžnicích. Pokud jste na nich nikdy nestáli, neváhejte je vyzkoušet. Na sněžnice nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí teplé zimní oblečení a solidní, pohodlné boty. Veškeré vybavení dostanete od instruktora, který trasu přizpůsobí také vašim zkušenostem a fyzické kondici. 

V Saalbachu jsou hromadné výpravy na sněžnicích pořádány každou středu od 10 hodin dopoledne pod vedením Anne Lappiové. Vycházka trvá zhruba čtyři hodiny a stojí 20 eur. V případě zájmu lze domluvit procházku také individuálně, minimální počet účastníků je pět. Více informací najdete na webu

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

Evakuaci 100 lidí si vyžádal požár objektu v průmyslové zóně v Chrastavě u Liberce. Zatím se obešel bez zranění. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Lidé v okolí by neměli otevírat okna, řekl starosta obce Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj). Krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda dodal, že na místě je chemická laboratoř z Kamenice sledující stav ovzduší.

Dobrovolná jednotka obce Cvikov sleduje tok Lužické Nisy až do obce Chotyně. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. "Počet zasahujících jednotek se na místě zvýšil na 21," uvedl Sucharda. Hoří v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin.

Požár byl hasičům nahlášen zhruba ve 12:40. "V plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati mezi Libercem a Chrastavou. Místo vlaků jezdí náhradní autobusy.

Podle Suchardy zatím nelze odhadnout, jak dlouho zásah potrvá. "Hasiči zasahují vnitřní i vnější zásahovou cestou, připravujeme zásah po střešní konstrukci," dodal. Hasiči při zásahu využívají dron a k dispozici mají i speciální hasicí zařízení z Mladé Boleslavi. "Ze Záchranného útvaru Zbiroh byl povolán dálkově ovládaný nakladač," dodal mluvčí hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy