Na lyže do cirkusu, rakouské středisko Saalbach Hinterglemm uspokojí i náročné lyžaře

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
13. 2. 2020 17:00
Rakouské lyžařské středisko Saalbach Hinterglemm na Salcbursku od čtvrtka do neděle hostí dva závody Světového poháru sjezdařů. Pořadatelství převzali od čínského Jen-čchingu, který je zrušil kvůli nákaze koronavirem. V lyžařském cirkusu se ale vyřádí nejen zkušení závodníci, ale také rekreační sportovci. Možností je tolik, že sportovat můžete od úsvitu do setmění.

Zážitek z jízdy volným terénem

Rozsáhlé salcburské středisko je také jednou z rakouských Mekk lyžování ve volném terénu, a to díky relativně nedávnému připojení (už tyrolské) části Fieberbrunn.

Před výpravou do volného terénu by se však zájemci měli vždy poradit s místními instruktory, bedlivě sledovat počasí a nezapomenout na všechna nezbytná bezpečnostní opatření

V polovině března se navíc v Saalbachu uskuteční testovací víkend freeridového vybavení. Účastníci tak budou moci vyzkoušet modely lyžařského a bezpečnostního vybavení pro jízdu volným terénem, která se začne prodávat až další sezonu.

Během víkendu proběhne také řada workshopů a kurzů bezpečné jízdy terénem či přežití pod lavinou. Zkušení jezdci pak budou moci s instruktory vyrazit do nových a dosud nepříliš známých míst otestovat svoje schopnosti. 

 

Právě se děje

Další zprávy