reklama
 
 

Nejdelší let na světě má nového rekordmana. Muž strávil 17 hodin v sedačce, ani jednou nešel na WC

6. 6. 2018 8:50
Muž letící z Perthu do Londýna překvapil výzkumníky ze sydneyské univerzity, když zjistili, že během 17 hodin dlouhého letu se ani jednou nezvedl ze sedačky. Aerolinky Qantas, které jeden z nejdelších letů na světě nabízejí, spolupracují s výzkumníky a dobrovolníkům rozdávají měřicí přístroje zachycující jejich psychický a fyzický stav během letu.

Let z australského Perthu do Londýna patří k nejdelším na světě. Extrémně dlouhé cesty letadlem a jejich vliv na člověka dokonce zkoumají badatelé z univerzity v Sydney. Nedávno je však zaskočil muž, který během sedmnáctihodinového letu neudělal ani jeden krok, píše deník The Independent

Pasažér byznysové třídy se ve své sedačce cítil tak dobře, že na svém místě zůstal celou cestu. Dokonce neodešel ani jednou na WC. Průměrný dospělý přitom podle Neila Grafsteina z newyorské nemocnice Mount Sinai použije toaletu zhruba čtyřikrát až sedmkrát za den s ohledem na konzumaci jídla a pití. Kolik toho muž snědl nebo vypil, deník neuvádí. 

Překvapení výzkumníci několikrát pečlivě zkontrolovali funkčnost měřicí technologie, kterou měl muž na zápěstí a stehně. Vše bylo ale v pořádku. "Nemohli jsme uvěřit tomu, že se vůbec nehnul," shrnul udivení výzkumníků profesor Stephen Simpson.  

Aerolinky Qantas jsou vůbec první, které takto spolupracují s výzkumnou institucí. Pasažéři se mohou do výzkumu zapojit dobrovolně. Během letu je pak sledován jejich psychický stav, možné pocity úzkosti, spánkový rytmus a dopad jet lagu neboli pásmové nemoci.

Video: Porovnejte si, odkud je nejlepší letět na dovolenou

Na dovolené s českými cestovkami se létá i z letišť mimo ČR. Na některá se při vybírání dovolené může vyplatit dojet autem. | Video: Blahoslav Baťa |  02:44

autor: Magazín | 6. 6. 2018 8:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama