Nejdelší let na světě má nového rekordmana. Muž strávil 17 hodin v sedačce, ani jednou nešel na WC

Magazín Magazín
6. 6. 2018 8:50
Muž letící z Perthu do Londýna překvapil výzkumníky ze sydneyské univerzity, když zjistili, že během 17 hodin dlouhého letu se ani jednou nezvedl ze sedačky. Aerolinky Qantas, které jeden z nejdelších letů na světě nabízejí, spolupracují s výzkumníky a dobrovolníkům rozdávají měřicí přístroje zachycující jejich psychický a fyzický stav během letu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Let z australského Perthu do Londýna patří k nejdelším na světě. Extrémně dlouhé cesty letadlem a jejich vliv na člověka dokonce zkoumají badatelé z univerzity v Sydney. Nedávno je však zaskočil muž, který během sedmnáctihodinového letu neudělal ani jeden krok, píše deník The Independent

Pasažér byznysové třídy se ve své sedačce cítil tak dobře, že na svém místě zůstal celou cestu. Dokonce neodešel ani jednou na WC. Průměrný dospělý přitom podle Neila Grafsteina z newyorské nemocnice Mount Sinai použije toaletu zhruba čtyřikrát až sedmkrát za den s ohledem na konzumaci jídla a pití. Kolik toho muž snědl nebo vypil, deník neuvádí. 

Překvapení výzkumníci několikrát pečlivě zkontrolovali funkčnost měřicí technologie, kterou měl muž na zápěstí a stehně. Vše bylo ale v pořádku. "Nemohli jsme uvěřit tomu, že se vůbec nehnul," shrnul udivení výzkumníků profesor Stephen Simpson.  

Aerolinky Qantas jsou vůbec první, které takto spolupracují s výzkumnou institucí. Pasažéři se mohou do výzkumu zapojit dobrovolně. Během letu je pak sledován jejich psychický stav, možné pocity úzkosti, spánkový rytmus a dopad jet lagu neboli pásmové nemoci.

Video: Porovnejte si, odkud je nejlepší letět na dovolenou

Na dovolené s českými cestovkami se létá i z letišť mimo ČR. Na některá se při vybírání dovolené může vyplatit dojet autem. | Video: Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 27 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy