Bratislava není jen UFO a hrad. Máme tipy, kam zajít na nejlepší kávu či knedlíky

mdan mdan
17. 5. 2019 11:17
Hokejový šampionát na Slovensku je v plném proudu a fanoušci zaplnili Košice i Bratislavu. Hlavní město Slovenska má ale co nabídnout i mimo stadion. Ať už jsou to krásné výhledy, malebná plavba po Dunaji, nebo návštěva UFO. A co teprve pořádná italská zmrzlina nebo domácí pařené knedlíky. Od ruchu metropole si lze zajet odpočinout do údolí říčky Vydrice a oslavit vítězství oblíbeného týmu třeba do KC Dunaj nebo někdejší trafostanice. Podívejte se na další tipy, co vidět v Bratislavě.

UFO

Kdo nenavštíví dominantu slovenského hlavního města na visutém mostu SNP (Slovenského národního povstání), jako by v Bratislavě nebyl. Stavba o výšce 95 metrů byla otevřena v roce 1972 a ve své době patřila mezi unikátní architektonické počiny. 

Na vrcholku mostu přes Dunaj se nachází luxusní restaurace s ohromným výhledem a gurmánským jídelním lístkem. Otevřeno je denně od 10 do 23 hodin a vstupné vychází na 7,4 eura. Hosté restaurace mají vstupné zdarma. 

 

Právě se děje

před 33 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy