Bratislava není jen UFO a hrad. Máme tipy, kam zajít na nejlepší kávu či knedlíky

mdan mdan
17. 5. 2019 11:17
Hokejový šampionát na Slovensku je v plném proudu a fanoušci zaplnili Košice i Bratislavu. Hlavní město Slovenska má ale co nabídnout i mimo stadion. Ať už jsou to krásné výhledy, malebná plavba po Dunaji, nebo návštěva UFO. A co teprve pořádná italská zmrzlina nebo domácí pařené knedlíky. Od ruchu metropole si lze zajet odpočinout do údolí říčky Vydrice a oslavit vítězství oblíbeného týmu třeba do KC Dunaj nebo někdejší trafostanice. Podívejte se na další tipy, co vidět v Bratislavě.

UFO

Kdo nenavštíví dominantu slovenského hlavního města na visutém mostu SNP (Slovenského národního povstání), jako by v Bratislavě nebyl. Stavba o výšce 95 metrů byla otevřena v roce 1972 a ve své době patřila mezi unikátní architektonické počiny. 

Na vrcholku mostu přes Dunaj se nachází luxusní restaurace s ohromným výhledem a gurmánským jídelním lístkem. Otevřeno je denně od 10 do 23 hodin a vstupné vychází na 7,4 eura. Hosté restaurace mají vstupné zdarma. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy