Láká vás zdolat čtyřtisícovku? Napište proč a vyhrajte výstup na švýcarský Breithorn

mdan mdan
27. 3. 2019 8:17
Breithorn nad Zermattem patří mezi nejjednodušší švýcarské čtyřtisícovky. Hora ve Walliských Alpách leží na hranici mezi Itálii a Švýcarskem a má celkem pět vrcholků. Na hlavní západní vrchol vystoupala první skupinka horolezců již v roce 1813 a zájemci je mohou letos následovat. HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika totiž pořádá soutěž o pětidenní výpravu spojenou s výstupem na tuto horu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Zájemci o výpravu by do svého motivačního dopisu měli napsat, proč by se zrovna oni měli výstupu zúčastnit a jaké jsou jejich předchozí zkušenosti. Ty mohou ilustrovat i prostřednictvím deseti přiložených fotek z předchozích cest. Přihlášku je třeba poslat do 20. června, podrobnosti lze najít na webu

Odborná porota složená mimo jiné z horského vůdce či zástupkyně Switzerland Tourism Aleny Koukalové pak vybere čtyři výherce, kteří v září vyrazí vstříc dobrodružství. 

Každý výherce obdrží zpáteční letenku z Prahy do Švýcarska, jízdenku na švýcarský dopravní systém, ubytování s polopenzí a služby horského vůdce. Sami si musí zajistit pouze pojištění.

"Potřebujete pouze fyzickou kondici a odhodlání zúčastnit se výletů a aktivit v Andermattu a Zermattu včetně hlavního výstupu. Vybraní účastníci budou během své cesty denně sdílet své zážitky fotkou i krátkým příběhem na sociálních sítích," vysvětlují pořadatelé. 

Kromě výstupu na Breithorn si výherci vyzkouší zdolání via-ferraty v Andermaatu. 

Nejjednodušší výstup na vrchol vede ze švýcarského Zermattu od Klein Matterhornu, kde lze využít nejvýše položené lanovky v Evropě. Z výšky 3820 metrů je to pak na samotný vrcholek zhruba hodina a půl. Výpravu povede horský vůdce z cestovní kanceláře Mammut Alpine School.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy