Natáčel se tu James Bond i Piráti z Karibiku. Teď je karibský ostrov na prodej za dvě miliardy korun

Magazín Magazín
4. 7. 2018 14:39
Do bahamského souostroví jezdí řada celebrit. Zavítala sem například i mladší sestra britské královny Alžběty II. Margaret. A svůj ostrov zde má údajně také Nicolas Cage či David Copperfield. Na Little Pipe Cay se dá dostat na jachtě nebo hydroplánem.
Záběr na Little Pipe Cay.
Záběr na Little Pipe Cay. | Foto: Profimedia.cz

Ostrov Little Pipe Cay se nachází v centrální části Baham, zhruba 434 kilometrů od pobřeží Miami. V téměř neobydlené oblasti souostroví Exhuma se nachází čtyři bílé písečné pláže, obklopené průzračně čistou vodou a bohatým mořským životem, píše britský Express.

Na ostrůvek o rozloze 0,15 kilometru čtverečního se dá dostat pouze na jachtě nebo hydroplánem. Kolem dokola je také množství úžasných míst pro potápění a šnorchlování. Pozorovat zde lze například vzácná plavající prasata.

Za posledních patnáct let majitelé ostrova postavili pět domů s devíti ložnicemi a koupelnami, bazénem, spa, ubytováním pro personál a kůlnou. K tomu dostanou budoucí majitelé také mořskou garáž, kde lze zaparkovat lodě i vybavení na vodní sporty. Lámat hlavu si nemusí ani s budováním mola.

Soukromý ostrov stojí téměř dvě miliardy korun, což je téměř třistakrát více než cena za běžný dům v Anglii. Budoucí majitel se ale může pochlubit, že se v jeho okolí natáčela bondovka i Piráti z Karibiku.

Souostroví navštívila řada slavných osobností, například britská princezna Margaret, mladší sestra Alžběty II., Jackie Onassisová nebo Sigourney Weaverová. Svůj ostrov zde údajně vlastní například Nicolas Cage, David Copperfield či Eddie Murphy.

 

Právě se děje

Další zprávy