Natáčel se tu James Bond i Piráti z Karibiku. Teď je karibský ostrov na prodej za dvě miliardy korun

Magazín Magazín
4. 7. 2018 14:39
Do bahamského souostroví jezdí řada celebrit. Zavítala sem například i mladší sestra britské královny Alžběty II. Margaret. A svůj ostrov zde má údajně také Nicolas Cage či David Copperfield. Na Little Pipe Cay se dá dostat na jachtě nebo hydroplánem.
Záběr na Little Pipe Cay.
Záběr na Little Pipe Cay. | Foto: Profimedia.cz

Ostrov Little Pipe Cay se nachází v centrální části Baham, zhruba 434 kilometrů od pobřeží Miami. V téměř neobydlené oblasti souostroví Exhuma se nachází čtyři bílé písečné pláže, obklopené průzračně čistou vodou a bohatým mořským životem, píše britský Express.

Na ostrůvek o rozloze 0,15 kilometru čtverečního se dá dostat pouze na jachtě nebo hydroplánem. Kolem dokola je také množství úžasných míst pro potápění a šnorchlování. Pozorovat zde lze například vzácná plavající prasata.

Za posledních patnáct let majitelé ostrova postavili pět domů s devíti ložnicemi a koupelnami, bazénem, spa, ubytováním pro personál a kůlnou. K tomu dostanou budoucí majitelé také mořskou garáž, kde lze zaparkovat lodě i vybavení na vodní sporty. Lámat hlavu si nemusí ani s budováním mola.

Soukromý ostrov stojí téměř dvě miliardy korun, což je téměř třistakrát více než cena za běžný dům v Anglii. Budoucí majitel se ale může pochlubit, že se v jeho okolí natáčela bondovka i Piráti z Karibiku.

Souostroví navštívila řada slavných osobností, například britská princezna Margaret, mladší sestra Alžběty II., Jackie Onassisová nebo Sigourney Weaverová. Svůj ostrov zde údajně vlastní například Nicolas Cage, David Copperfield či Eddie Murphy.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy