Kam na dovolenou se psem? U Gardského jezera můžete s mazlíčky i do wellness center

Kam na dovolenou se psem? U Gardského jezera můžete s mazlíčky i do wellness center
Lago di Garda je největší jezero v celé Itálii. Jeho pobřeží je dlouhé přes 150 kilometrů a díky přírodním krásám ho každoročně navštíví tisíce turistů.
Nejjižnější cíp jezera, městečko Sirmione, je oblíbené pro svůj historický ráz. Letovisko má výjimečnou atmosféru a nejzachovalejší obranné opevnění v celé Itálii.
V centru města jsou malebné kamenné domky, které zdobí nejrůznější druhy květin.
Původních obyvatel je tu už jen velmi málo. Podle průvodce Lonely Planet v jádru Sirmione žije asi 300 lidí.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
10. 8. 2019 7:28
Každé odpoledne tu vane čerstvý vítr, a nebýt zalesněných hor, člověk by si ho spletl s mořem. Gardské jezero leží na severu Itálie, v jeho nejužším cípu je obklopené horským masivem, který u jezera vytváří příjemné klima. Jih se zase pyšní historií a krátkým dojezdem do větších měst, jako je Milán a romantická Verona. I to jsou důvody, proč sem každoročně míří stále více Čechů a s nimi i jejich mazlíčci, kteří si po vzoru svých páníčků užívají studené vody, bohaté flóry a dobrého jídla. Se psem můžete pobýt i ve čtyřhvězdičkových hotelech. Podívejte se, jak to u jezera v létě vypadá.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy