Jižní Norsko zaplavili turisté. Tohle jsou tipy, jak se jim vyhnout a užít si přírodu bez lidí

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
17. 8. 2018 18:24
Do Norska se jezdí především za přírodní romantikou. Jenže tu si jde těžko vychutnat v davech lidí. Pokud si nechcete zkazit dojem, je lepší si místo bedekrů pročíst blogy samotných Norů či zahraničních trekařů. A také se nevydávat někam, kam mohou dojet autobusy. Protože i bezejmenná náhorní plošina obvykle nabízí vše, za čím se do Norska jezdí – hory, planiny, jezera, vodopády i sněhové plotny.
Norsko - Zácpa na Kazatelnu
Norsko - Zácpa na Kazatelnu | Foto: Zuzana Hronová

Fronta na výstup

Vyrazíte-li na Kazatelnu v obligátních devět ráno či ještě později, neseženete místo na horním parkovišti a také se dostanete do takovéto neskutečné vřavy.  Pakliže na Preikestolen vyrazíte v sedm ráno, potkáte na trase pouhých pár desítek lidí, navíc většinou trekařů. Čím později začnete stoupat, o to bizarnější  a méně zdatné jedince budete potkávat.

Ovšem ani začátek v sedm hodin není spásný, protože při návratu narazíte na proudy lidí, které začaly v devět ráno stoupat. Pokud chcete Kazatelnu bez lidí i během sestupu, ideální je začít v pět ráno, nebo naopak třeba v sedm večer a případně na vrcholu zažít západ slunce a přenocovat na náhorní plošině kousek pod Kazatelnou.

 

Právě se děje

Další zprávy