Nevíte, kam na jarní prázdniny? Máme pro vás tipy na masopust, recesistické závody i festivaly jídla

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 2. 2018 12:00
Do jara sice ještě zbývá více než měsíc, venkovní teploty a delší den však lákají k výletům. Během jarních prázdnin si mnohá česká horská střediska připravila speciální program nejen pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou milovníci historie, přírody i dobrého jídla. V Praze se koncem února otevírá Matějská pouť, v Kadani se na masopustní rej dostaví i Švejk a cestovatelé můžou zajet do Zábřehu - rodiště Jana Eskyma Welzla. Evropské destinace zase ožijí rozličnými karnevaly a asijské země se chystají na každoroční oslavy nového roku.
Foto: Jakub Plíhal

Praha

Až do 16. března se v budově bývalé vodárny v pražském Braníku nachází expozice putovní výstavy Svět kostiček. Návštěvníci můžou obdivovat například lego město o ploše více než 20 metrů čtverečních i tematické expozice ze Simpsonů, Krotitelů duchů nebo Mimoňů. Kromě toho se zde nachází i modely nákladních aut Tatra nebo známých českých budov. 

24. února pak začíná na výstavišti v Holešovicích tradiční Matějská pouť. Milovníci kolotočů se mohou těšit na horskou dráhu, centrifugu, dům smíchu i strašidelný zámek.

A nadcházející víkend 10. až 13. února se v Praze uskuteční hned dva masopusty - na Žižkově a na Malé Straně. 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Brazilský prezident oznámil, že má možná rakovinu kůže. Lékaři mu odstranili mateřské znamínko

Brazilský prezident Jair Bolsonaro má možná rakovinu kůže. Podle agentury Reuters to oznámil poté, co mu ve středu lékaři odstranili mateřské znamínko z ucha. Bolsonaro prohlásil, že se těší dobrému zdraví, ale bylo mu doporučeno zrušení návštěvy města Salvador v brazilském státě Bahía kvůli vyčerpanosti.

Čtyřiašedesátiletý prezident Brazílie je považován za krajně pravicového a také velmi kontroverzního politika. Mnozí ho například viní z toho, že přispívá k odlesňování svou politikou upřednostňování ekonomického rozvoje před ochranou životního prostředí a zlehčováním varovných statistik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy