Nevíte, kam na jarní prázdniny? Máme pro vás tipy na masopust, recesistické závody i festivaly jídla

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 2. 2018 12:00
Do jara sice ještě zbývá více než měsíc, venkovní teploty a delší den však lákají k výletům. Během jarních prázdnin si mnohá česká horská střediska připravila speciální program nejen pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou milovníci historie, přírody i dobrého jídla. V Praze se koncem února otevírá Matějská pouť, v Kadani se na masopustní rej dostaví i Švejk a cestovatelé můžou zajet do Zábřehu - rodiště Jana Eskyma Welzla. Evropské destinace zase ožijí rozličnými karnevaly a asijské země se chystají na každoroční oslavy nového roku.
Foto: Jakub Plíhal

Praha

Až do 16. března se v budově bývalé vodárny v pražském Braníku nachází expozice putovní výstavy Svět kostiček. Návštěvníci můžou obdivovat například lego město o ploše více než 20 metrů čtverečních i tematické expozice ze Simpsonů, Krotitelů duchů nebo Mimoňů. Kromě toho se zde nachází i modely nákladních aut Tatra nebo známých českých budov. 

24. února pak začíná na výstavišti v Holešovicích tradiční Matějská pouť. Milovníci kolotočů se mohou těšit na horskou dráhu, centrifugu, dům smíchu i strašidelný zámek.

A nadcházející víkend 10. až 13. února se v Praze uskuteční hned dva masopusty - na Žižkově a na Malé Straně. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy