Nevíte, kam na jarní prázdniny? Máme pro vás tipy na masopust, recesistické závody i festivaly jídla

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 2. 2018 12:00
Do jara sice ještě zbývá více než měsíc, venkovní teploty a delší den však lákají k výletům. Během jarních prázdnin si mnohá česká horská střediska připravila speciální program nejen pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou milovníci historie, přírody i dobrého jídla. V Praze se koncem února otevírá Matějská pouť, v Kadani se na masopustní rej dostaví i Švejk a cestovatelé můžou zajet do Zábřehu - rodiště Jana Eskyma Welzla. Evropské destinace zase ožijí rozličnými karnevaly a asijské země se chystají na každoroční oslavy nového roku.
Foto: Stezka korunami stromů

Krkonoše

Návštěvníci, kteří se chystají na lyžování v nejvyšším pohoří České republiky, by rozhodně neměli během jarních prázdnin minout dvě zajímavosti. Ve Špindlerově Mlýně vyrostl už v prosinci u horní stanice lanovky na Pláň ledový chrám. Sochy, které zde vytvořili evropští umělci, ocení zejména fanoušci ságy Star Wars. Stojí zde podobizna princezny Leiy, chlupáče Žvejka, robotů BB-8 a R2-D2 či stormtrooperů. Pán temnoty Darth Vader však kvůli neposkytnutí autorských práv chybí. Vstup do chrámu je zdarma.

Speciální program je přichystán taky na stezce korunami stromů v Janských Lázních. Večerní prohlídky se ponesou v hravém duchu - návštěvníci budou moci poznávat lesní zvířata podle zvuků. Průvodce jim budou dělat zaměstnanci Správy Krkonošského národního parku. Nevšední únorové prohlídky si zájemci musí rezervovat dopředu e-mailem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy