Nevíte, kam na jarní prázdniny? Máme pro vás tipy na masopust, recesistické závody i festivaly jídla

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 2. 2018 12:00
Do jara sice ještě zbývá více než měsíc, venkovní teploty a delší den však lákají k výletům. Během jarních prázdnin si mnohá česká horská střediska připravila speciální program nejen pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou milovníci historie, přírody i dobrého jídla. V Praze se koncem února otevírá Matějská pouť, v Kadani se na masopustní rej dostaví i Švejk a cestovatelé můžou zajet do Zábřehu - rodiště Jana Eskyma Welzla. Evropské destinace zase ožijí rozličnými karnevaly a asijské země se chystají na každoroční oslavy nového roku.
Foto: Stezka korunami stromů

Krkonoše

Návštěvníci, kteří se chystají na lyžování v nejvyšším pohoří České republiky, by rozhodně neměli během jarních prázdnin minout dvě zajímavosti. Ve Špindlerově Mlýně vyrostl už v prosinci u horní stanice lanovky na Pláň ledový chrám. Sochy, které zde vytvořili evropští umělci, ocení zejména fanoušci ságy Star Wars. Stojí zde podobizna princezny Leiy, chlupáče Žvejka, robotů BB-8 a R2-D2 či stormtrooperů. Pán temnoty Darth Vader však kvůli neposkytnutí autorských práv chybí. Vstup do chrámu je zdarma.

Speciální program je přichystán taky na stezce korunami stromů v Janských Lázních. Večerní prohlídky se ponesou v hravém duchu - návštěvníci budou moci poznávat lesní zvířata podle zvuků. Průvodce jim budou dělat zaměstnanci Správy Krkonošského národního parku. Nevšední únorové prohlídky si zájemci musí rezervovat dopředu e-mailem.

 

Právě se děje

Další zprávy