Nevíte, kam na jarní prázdniny? Máme pro vás tipy na masopust, recesistické závody i festivaly jídla

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 2. 2018 12:00
Do jara sice ještě zbývá více než měsíc, venkovní teploty a delší den však lákají k výletům. Během jarních prázdnin si mnohá česká horská střediska připravila speciální program nejen pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou milovníci historie, přírody i dobrého jídla. V Praze se koncem února otevírá Matějská pouť, v Kadani se na masopustní rej dostaví i Švejk a cestovatelé můžou zajet do Zábřehu - rodiště Jana Eskyma Welzla. Evropské destinace zase ožijí rozličnými karnevaly a asijské země se chystají na každoroční oslavy nového roku.
Hrad Kašperk v zimě
Hrad Kašperk v zimě | Foto: ČTK

Šumava

Jedno z nejstarších evropských pohoří nabízí kromě sjezdového lyžování či běžkování také zimní prohlídky hradu Kašperk. Od 3. února až do 17. března bude hrad zpřístupněn veřejnosti každou středu a sobotu od 10 do 16:30. Prohlídky začínají v každou celou hodinu. Kašperk byl založen v polovině 14. století Karlem IV. a měl sloužit k ochraně zemských hranic s Bavorskem a zlatých dolů. Ročně jej navštíví 50 tisíc lidí.

Lyžaři, kteří rádi závodí, mohou své síly poměřit na konci února v Šumavském skimaratonu. Startovné se pohybuje od 100 do 1200 korun dle trasy a termínu přihlášení. V sobotu se koná volný (46 a 23 kilometrů) a dětský závod, v neděli pak klasický závod na 45 a 23 kilometrů.

 

Právě se děje

Další zprávy