Nevíte, kam na jarní prázdniny? Máme pro vás tipy na masopust, recesistické závody i festivaly jídla

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
10. 2. 2018 12:00
Do jara sice ještě zbývá více než měsíc, venkovní teploty a delší den však lákají k výletům. Během jarních prázdnin si mnohá česká horská střediska připravila speciální program nejen pro rodiny s dětmi. Na své si přijdou milovníci historie, přírody i dobrého jídla. V Praze se koncem února otevírá Matějská pouť, v Kadani se na masopustní rej dostaví i Švejk a cestovatelé můžou zajet do Zábřehu - rodiště Jana Eskyma Welzla. Evropské destinace zase ožijí rozličnými karnevaly a asijské země se chystají na každoroční oslavy nového roku.
Hrad Kašperk v zimě
Hrad Kašperk v zimě | Foto: ČTK

Šumava

Jedno z nejstarších evropských pohoří nabízí kromě sjezdového lyžování či běžkování také zimní prohlídky hradu Kašperk. Od 3. února až do 17. března bude hrad zpřístupněn veřejnosti každou středu a sobotu od 10 do 16:30. Prohlídky začínají v každou celou hodinu. Kašperk byl založen v polovině 14. století Karlem IV. a měl sloužit k ochraně zemských hranic s Bavorskem a zlatých dolů. Ročně jej navštíví 50 tisíc lidí.

Lyžaři, kteří rádi závodí, mohou své síly poměřit na konci února v Šumavském skimaratonu. Startovné se pohybuje od 100 do 1200 korun dle trasy a termínu přihlášení. V sobotu se koná volný (46 a 23 kilometrů) a dětský závod, v neděli pak klasický závod na 45 a 23 kilometrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy