Hanoj zavírá populární podniky u vlakových kolejí. Neopatrní turisté omezovali provoz

Reuters Magazín Reuters, Magazín
15. 10. 2019 13:57
Kdo tohle místo v hlavním městě Vietnamu nenavštívil, jako by v Hanoji ani nebyl. Slavná ulice Trần Phú v centru města patří mezi nejvyhledávanější lokality a u vlakové tratě se nachází hned několik kaváren. Ty se však nyní představitelé hlavního města rozhodli i kvůli bezpečnosti uzavřít.
Dráha byla v Hanoji postavena v roce 1902 během francouzské nadvlády a propojuje severní provincie Vietnamu s hlavním městem.  | Video: Reuters

Zaprášená ulička posetá kavárenskými stolky, obchody, obytnými domy a turisty v posledních letech lákala čím dál více lidí. Právě nárůst zájmu turistů o originální fotky s pomalu jedoucím vlakem za zády může podle agentury Reuters za to, že hanojští představitelé se podniky kvůli bezpečnosti rozhodli uzavřít.

Jen během minulého víkendu musel vlak nečekaně zastavit, aby se vyhnul srážce s turisty. Den nato proto byl vydán příkaz na uzavření kaváren u úzkorozchodné koloniální tratě.

Místa kolem kolejí patří mezi nejoblíbenější v Hanoji.
Místa kolem kolejí patří mezi nejoblíbenější v Hanoji. | Foto: Reuters

"Ačkoliv kavárny lákají turisty, ve skutečnosti také porušují některá nařízení," citovala Reuters Ha Vana Sieua, vládního činitele zodpovědného za turistický ruch ve Vietnamu. Sieu dodal, že nové a kreativní turistické atrakce jsou vítány, ale musí odpovídat vyhláškám. 

Populární podniky sice lákaly čím dál více lidé, zároveň ale podle vlády porušovaly předpisy.
Populární podniky sice lákaly čím dál více lidé, zároveň ale podle vlády porušovaly předpisy. | Foto: Reuters

"Miluju to. Je to šílené a úplně jiné než kdekoliv jinde. Ale zároveň chápu, proč to chtějí uzavřít, je to docela nebezpečné," uvedla australská turistka Laura Metzeová. 

Dráha byla v Hanoji postavena v roce 1902 během francouzské nadvlády a propojuje severní provincie Vietnamu s hlavním městem. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy