Hanoj zavírá populární podniky u vlakových kolejí. Neopatrní turisté omezovali provoz

Reuters Magazín Reuters, Magazín
15. 10. 2019 13:57
Kdo tohle místo v hlavním městě Vietnamu nenavštívil, jako by v Hanoji ani nebyl. Slavná ulice Trần Phú v centru města patří mezi nejvyhledávanější lokality a u vlakové tratě se nachází hned několik kaváren. Ty se však nyní představitelé hlavního města rozhodli i kvůli bezpečnosti uzavřít.
Dráha byla v Hanoji postavena v roce 1902 během francouzské nadvlády a propojuje severní provincie Vietnamu s hlavním městem.  | Video: Reuters

Zaprášená ulička posetá kavárenskými stolky, obchody, obytnými domy a turisty v posledních letech lákala čím dál více lidí. Právě nárůst zájmu turistů o originální fotky s pomalu jedoucím vlakem za zády může podle agentury Reuters za to, že hanojští představitelé se podniky kvůli bezpečnosti rozhodli uzavřít.

Jen během minulého víkendu musel vlak nečekaně zastavit, aby se vyhnul srážce s turisty. Den nato proto byl vydán příkaz na uzavření kaváren u úzkorozchodné koloniální tratě.

Místa kolem kolejí patří mezi nejoblíbenější v Hanoji.
Místa kolem kolejí patří mezi nejoblíbenější v Hanoji. | Foto: Reuters

"Ačkoliv kavárny lákají turisty, ve skutečnosti také porušují některá nařízení," citovala Reuters Ha Vana Sieua, vládního činitele zodpovědného za turistický ruch ve Vietnamu. Sieu dodal, že nové a kreativní turistické atrakce jsou vítány, ale musí odpovídat vyhláškám. 

Populární podniky sice lákaly čím dál více lidé, zároveň ale podle vlády porušovaly předpisy.
Populární podniky sice lákaly čím dál více lidé, zároveň ale podle vlády porušovaly předpisy. | Foto: Reuters

"Miluju to. Je to šílené a úplně jiné než kdekoliv jinde. Ale zároveň chápu, proč to chtějí uzavřít, je to docela nebezpečné," uvedla australská turistka Laura Metzeová. 

Dráha byla v Hanoji postavena v roce 1902 během francouzské nadvlády a propojuje severní provincie Vietnamu s hlavním městem. 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy