Grilovačka na dvoutisícovce i palírna šnapsu. Rakouský Gastein je rájem gastronomie

Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
1. 7. 2021 14:00
Stovky kilometrů turistických a cyklistických tras i léčivé vody alpských termálních pramenů. Region Gastein v Salcbursku vyhledávají sportovci i rekreanti, kteří si touží jen odpočinout. Střediska ležící v okolí města Bad Gastein v údolí rakouského národního parku Vysoké Taury jsou ale vyhlášená také poctivou lokální gastronomií. Máme tipy, kam zajít na domácí mozzarellu a kde ochutnat šnaps.
Chata Moiseshütte
Chata Moiseshütte | Foto: Gasteinertal Tourismus GmbH / creatina

Na ovčí sýr do Moiseshütte

Je libo čerstvý domácí ovčí sýr? V tom případě by člověk neměl minout horskou chatu Moiseshütte, která se nachází ve výšce 1610 metrů nad mořem a vede k ní kamenitá cesta z hlavního parkoviště ve středisku Sportgastein. Pěšky to pak k terase s dřevěnými lavicemi zabere asi jen 20 minut.

Náruživější chodci tak mohou před pauzou na jídlo absolvovat ještě trasu k jezerům Bockhartseen nebo se tu stavit při výletu na třítisícový vrchol Schareck. V Moiseshütte na ně kromě vyhlášeného ovčího sýra čeká třeba také chleba se slaninou, tvarohové koblížky nebo císařský trhanec s brusinkami.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy