Fotky: Nejkrásnější české vodopády. Tipy na výlety do Beskyd, Šumavy i Krkonoš

Bílá strž na Šumavě.
Bílá strž je největším vodopádem na české straně Šumavy. Jak napovídá jeho název, nachází se v údolí Bílého potoka a uzavírá rokli Bílá strž.
Pančavský vodopád je největší v Česku. V jeho blízkosti se nachází vyhlídka, ze které ale lze dohlédnout pouze na jeho nejvyšší část. Celý pak lze spatřit během procházky vedoucí Labským dolem.
Nejkrásnější horskou bystřinu Jeseníků lze spatřit cestou po naučné stezce Bílá Opava.
Vodopád na Černém potoce je nejmohutnějším v Jizerských horách. Ze dvou stran jej obklopují skály, proto patří k nejromantičtějším zákoutím v Česku. Lokalita se nachází zhruba dva kilometry od Bílého Potoka.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
13. 10. 2018 12:01
Dny se sice krátí, podzimní počasí ale stále láká k procházkám. Co takhle zkusit prozkoumat některé ze stovek českých vodopádů? Ačkoliv ten největší -Pančavský, měří pouhých 148 metrů, jeho krásu mu nelze upřít. Nejvíce přírodních vodopádů lze najít v Krkonoších, kromě Pančavského se zde nachází třeba i Labský. Kochat se padající vodou však lze také v Beskydech, na Šumavě nebo v Jizerských horách.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy