15 nejkrásnějších památek Česka. Skvosty ze seznamu UNESCO, jihočeský Windsor i oscarové zahrady

Tohle jsou nejnavštěvovanější památky Česka. Podívejte se.
Pražský hrad je už pátým rokem nejnavštěvovanější památkou v Česku. V loňském roce jeho branami prošlo více než dva miliony lidí, ale jen pouhá desetina z nich byli Češi. Pokud si chcete užít klidnější návštěvu Hradu, doporučujeme vyrazit buď hned ráno, nebo kolem třetí hodiny odpoledne. (2 216 192 návštěvníků za rok 2017)
Jihočeský hrad a zámek Český Krumlov je už od roku 1992 zapsaný na seznamu UNESCO. V poslední době se o městě mluví v souvislosti s projektem Kateřiny Šedé, o kterém informovalo Aktuálně.cz v březnu. Umělkyně chce obnovit běžný život turisticky přetíženého města tím, že bude lidem dávat mzdu za to, že v něm povedou normální život. (466 429 návštěvníků za rok 2017)
Jihomoravský zámek Lednice obklopuje rozlehlý park, jemuž dominuje minaret – jediná rozhledna v tureckém stylu na území Česka. Za vidění stojí i zámecký skleník, Janohrad nebo přehlídka cvičených dravých ptáků. V červenci na zámku odstartuje jubilejní desátý ročník nočních prohlídek, při nichž se návštěvníci mohou stát známými filmovými postavami. (437 783 návštěvníků za rok 2017)
Kostnice v Sedlci u Kutné Hory je součástí podzemní kaple kostela Všech svatých. Exhumované kosterní pozůstatky zhruba 40 tisíc zemřelých jsou zde poskládány do všemožných tvarů. Pro méně odvážné je kosterní výzdoba podzemní kaple k vidění i virtuálně na webu města Kutná Hora. (431 444 návštěvníků za rok 2017)
Foto: Shutterstock
krho
6. 6. 2018 13:45
Letní teploty přímo vybízejí k výletům po Česku a objevování tuzemských krás. Podívejte se na seznam nejnavštěvovanějších památek včetně informací o tom, na co se můžete při jejich návštěvě těšit. Najdete mezi nimi zámek Loučeň, hospitál Kuks i arcibiskupský palác a zahrady v Kroměříži.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 2 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy