Evropská města před Vánoci: Santa Claus na motorce, klobásky i litry svařáku

Santa Claus se zastavil ve švýcarském Curychu na Harley Davidsonovi.
Do vánočního hávu se převlékl i Berlín.
Paříž poslední týdny zažívá místo pokojné předvánoční atmosféry spíše turbulentní demonstrace. Takhle vypadá osvětlená slavná ulice Champs-Élysées bez demonstrantů.
Osvětlený Královský hrad a varšavský vánoční stromeček.
A červenobílými kostýmy se to na začátku prosince hemžilo i v Londýně. Konal se zde totiž tradiční SantaCon neboli vánoční průvod.
Foto: Reuters
Již za necelý týden vypuknou nejdůležitější svátky roku pro křesťanskou část světa. Vánoce jsou spojovány s nejvelkolepějšími oslavami a na výzdobu dávají města i stovky tisíc korun. Po celé Evropě svítí do dáli vánoční stromky, barevné řetězy i ozdoby nejen na pouličním osvětlení. Téměř v každém hlavním městě Evropy pak nechybí trhy s punčem, svařeným vínem, sladkostmi i tradičními výrobky. Podívejte se, jak vypadá vánoční atmosféra v evropských městech.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy