Safari na velbloudech, nejvyšší mrakodrap i designové WC. Tohle musíte vidět v Dubaji

Petra Jansová Petra Jansová
14. 10. 2018 10:09
Dubaj každoročně navštíví desítky tisíc Čechů. Ještě před 30 roky tu přitom byla jenom poušť, přičemž dnes se hlavní město Spojených arabských emirátů může pyšnit řadou prvenství. Stojí tu nejvyšší budova na světě i největší obchodní dům a jezdí tu nejmodernější metro. S příchodem podzimu navíc nastal ideální čas na návštěvu arabské metropole, protože venkovní teploty konečně klesají k přijatelným 30 stupňům. V Dubaji jsme strávili čtyři dny a vybrali jsme místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít.
Burj Khalifa
Burj Khalifa | Foto: ČTK

Burdž Chalífa

Dubaj, metropole stejnojmenného emirátu, je městem mnoha nej. Jedno z nich reprezentuje věž Burdž Chalífa, která se ještě dva roky před svým dokončením stala nejvyšší budovou na světě. Včetně antény měří 838 metrů. Většina ze 160 pater slouží jako byty a kanceláře, ve spodní části je luxusní hotel Armani.

Volně přístupná vyhlídka se nachází na 124. patře, vstup vyjde na zhruba 600 korun. Mimochodem, ideální je zážitek z panoramatického výhledu zkombinovat se skvělou gastronomií v restauraci At.Mosphere. Menu o třech chodech v nejvýš položeném podniku na světě vyjde na 1600 korun. 

 

Právě se děje

Další zprávy