Safari na velbloudech, nejvyšší mrakodrap i designové WC. Tohle musíte vidět v Dubaji

Petra Jansová Petra Jansová
14. 10. 2018 10:09
Dubaj každoročně navštíví desítky tisíc Čechů. Ještě před 30 roky tu přitom byla jenom poušť, přičemž dnes se hlavní město Spojených arabských emirátů může pyšnit řadou prvenství. Stojí tu nejvyšší budova na světě i největší obchodní dům a jezdí tu nejmodernější metro. S příchodem podzimu navíc nastal ideální čas na návštěvu arabské metropole, protože venkovní teploty konečně klesají k přijatelným 30 stupňům. V Dubaji jsme strávili čtyři dny a vybrali jsme místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít.
Burj Khalifa
Burj Khalifa | Foto: ČTK

Burdž Chalífa

Dubaj, metropole stejnojmenného emirátu, je městem mnoha nej. Jedno z nich reprezentuje věž Burdž Chalífa, která se ještě dva roky před svým dokončením stala nejvyšší budovou na světě. Včetně antény měří 838 metrů. Většina ze 160 pater slouží jako byty a kanceláře, ve spodní části je luxusní hotel Armani.

Volně přístupná vyhlídka se nachází na 124. patře, vstup vyjde na zhruba 600 korun. Mimochodem, ideální je zážitek z panoramatického výhledu zkombinovat se skvělou gastronomií v restauraci At.Mosphere. Menu o třech chodech v nejvýš položeném podniku na světě vyjde na 1600 korun. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy