Pozor, ať v Tatrách neplatíte statisíce! Cestovní pojištění nestačí. Sedm rad do slovenských hor

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
24. 6. 2018 6:41
Pokud se letos chystáte na návštěvu Vysokých Tater a plánujete procházky po horách, neměli byste zapomenout nejen na pevné boty, ale především dobré pojištění. Málokdo tuší, že obecné cestovní pojištění nepokrývá na Slovensku všechny zásahy horské služby. Cestovatelé by si tak kromě turistické obuvi neměli zapomenout sjednat speciální pojistku. Horská služba totiž vyráží nejen pro zraněné, ale i ztracené turisty a právě pátrání častokrát není v pojistném krytí zahrnuto. Podívejte se, na co všechno byste měli myslet, pokud se chystáte na horské túry.
Vysoké Tatry, ilustrační foto
Vysoké Tatry, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Cestovní pojištění

I během cest na Slovensko je potřeba myslet na cestovní pojištění, zvláště pak pokud se chystáte absolvovat nějakou túru v Tatrách. Málokdo možná ví, že ne všechny pojišťovny pokrývají kompletní zásah horské služby. Ta vyráží nejen pro zraněné, ale i ztracené turisty. Právě pátrání častokrát není v pojistce zahrnuto.

"Horská služba není součástí všeobecného pojištění, zásah celého týmu horské služby i s helikoptérou může vyjít na tisíce eur," říká Erik Ševčík, průvodce a majitel popradské zážitkové agentury Adventoura.

Každá česká pojišťovna má pro tyto případy jiné podmínky, některé kryjí pátrací akce jen v případě zranění nebo dodržování pokynů. Horskou pojistku si lze zřídit on-line, na pojišťovnách či v infocentrech přímo v Tatrách. Cena se pohybuje okolo 70 centů za den.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Soud EU: Poláci musí ověřit nezávislost orgánu, který rozhoduje o penzionování soudců

Polský nejvyšší soud musí ověřit nezávislost svého nového kárného orgánu, který má rozhodovat o penzionování soudců. Stanovil to v úterý Soudní dvůr Evropské unie, na který se s žádostí o stanovisko obrátila polská justice.

Nové kolegium rozhoduje spory týkající se snížení důchodového věku soudců polského nejvyššího soudu. Soud EU v červnu konstatoval, že zákon stanovující jejich odchod do penze na 65 let je v rozporu s unijním právem. Varšava již loni zákon částečně upravila a někteří penzionovaní soudci se vrátili do práce. Část z nich však zpět přijata nebyla a o jejich sporech rozhoduje právě kárné kolegium.

Zdroj: ČTK
Další zprávy